https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SIFIRA SIFIR ELDE VAR SIFIR !

Okunması Gerekenler

İki takımın iki önemli oyuncusundan (Meha ve Robin Yalçın) kart cezası nedeniyle yoksun çıktığı maçta keyif veren bir futbol izleyemedik fakat değinilmesi gereken noktalar fazlasıyla mevcut. İlk yarıda iki takımın da aşırı kontrollü oyunundan dolayı. iki kaleye de isabetli şut atıl-a-madı. İkinci yarıya etkisiz Sissoko yerine Halil İbrahim’le başlayan Konyaspor bir nebze daha tehlikeli olmaya başladı.

konya 1

İkinci yarıya daha etkili başlayan ve topa sahip olan Konyaspor olsa da pozisyonları bulan Rize ekibi oldu ve Kweuke’nin iki şutunda iki muhteşem kurtarış yapan Serkan Kırıntılı maç genelinde güven veren bir görüntü ortaya koyarak formayı şimdilik garantiye almış görünüyor. Ömer Şişmanoğlu’nun da oyuna girmesiyle birkaç pozisyon yakalayan Konyaspor bunları değerlendiremedi ve ilerleyen dakikalarda Rize’nin giderek artan baskısına maruz kalmaya başladı.
Bugün iki yönlü bir orta sahadan ziyade Holmen’i yardımcı santrafor olarak deneyen Aykut Kocaman pek de başarılı oldu denemez ve Holmen adeta sahada kayboldu! Ayrıca maç boyunca silik bir görüntü çizen Sissoko ve Rangelov da buna eklenince Konyaspor topa fazlasıyla sahip olsa da (%62) üçüncü bölgede üretkenlik gösteremedi ve maç boyunca sadece 1 isabetli şut atabildi.

rize 1Geçen hafta Osmanlıspor maçında da ilk 11’de başlayan genç stoper Ertuğrul bugün yine 90 dakika sahada kaldı ve Rize’nin savunma dörtlüsü hatasıza yakın bir performans ortaya koydu. Bunun üstüne Makiadi’nin verimli oyunu ve sonradan oyuna giren Deniz Kadah’ın kattığı enerji eklenince son 20 dakikada etkili olan taraf Rize ekibiydi. Deniz Kadah ve Tuszynski’nin ayağından gol fırsatları bulsalar da gole ulaşamadılar ve sahadan beraberlikle ayrıldılar. Son olarak Konyaspor taraftarları Rize deplasmanından alınan 1 puandan memnun değillerse, kalelerinde Serkan Kırıntılı olmasa neler izleyeceklerini bir kez daha düşünmeliler!

ALPEREN KARAKÖSE

mail : alperen.karakose@abcspor.com

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular