https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

START ŞİMDİ VERİLDİ…!!

Okunması Gerekenler

Mustafa Denizli bundan birkaç ay evvel bir açıklama yapmış ve ligin 29.haftasını hedef göstermişti Kasımpaşa ve diğer takımlar için. Ama dün ve bugün bence “erken seçim” gibi ligin zirvesi şekillendi ve start esas şimdi verildi. 45 puanlı Başakşehir, 39 Galatasaray ve 36 Beşiktaş.

Eren’i tam bir santrfor saymazsak, sarı kırmızılılar tam 5.5 ay sonra ilk defa bir maça eli yüzü düzgün bir golcü ve onun çevresinde oyun planıyla çıktı. Diagne maç onu hırsı ve 90 dakika genelinde yapıp yapamadıklarıyla dikkat çekti ama onun tam yaratamadığı heyecanı, aylardır çokça yerden yere vurduğumuz ama olmadığında da kısır kaldığımız BELHANDA yarattı.

Mükemmel ötesi oynadı eksik Trabzonspor önünde. Attığı 2 golün dışında takımını maestro gibi yönetti ve sakatlık belasından yeni çıkan Emre Akbaba’ya da mesaj yolladı.”Ben böyle oynarsam, bekleyeceksin “diye. Lyundima ve golde hatasına rağmen Marcao, bana Popescu-Bülent, Falco Götz-Stumph ve Tomas-Song ikilemesini hatırlattı. İkisini de kim aldıysa helal olsun.

Maça öyle bir başladı ki G.saray, ilk 20 dakika 3-0 olmaması tamamen son vuruş beceriksizliğiydi. Tartışmasız penaltıyla öne geçip, bir anlık gafletle 1-1’e gelen oyunu Belhanda çözdü. Tabii ki 2.yarıda Muşlera da kritik kurtarışı ise bunalımı engelledi. İtalyan kondisyonerin yüklemesi, iyi transferlerle G.saray yarışçılık tabiriyle geriden atağa kalktı. Şimdiden Başakşehir’i şampi…ilan edenlere de, ben ölmedim burdayım dedi. Bakalım sonrası Perşembe akşamı Benfica (UEFA Avrupa ligi ilk maç), sonrası son kozunu oynayacak Kasımpaşa ve akabinde yine Benfica rövanşı, sevgililer günü haftası döneminde, kalbimize ne kadar umut ve mutluluk pompalayacak. Gidişat iyi, umarız Mayıs’ta 3 hedefte de, tarlalarda HASAT ZAMANINDA oluruz.

Kalın sağlıcakla..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular