https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SON 4 KUPADA 3.KEZ, SON ŞAMPİYON GRUPLARDAN ÇIKAMADI!

Okunması Gerekenler

1998 Dünya Şampiyonasında FRANSA, kendi evlerinde şampiyonada finalde Brezilya’yı 3-0 yenerek kupayı kazanmayı başarmış ama bir sonraki 2002 Japonya/Güney Kore’de GOL BİLE ATAMADAN, sadece 1 beraberlik ile İLK TURDA elenmişti!

2006 ALMANYA’da, finalde Fransa’yı penaltılarla yenerek kupayı kazanan İTALYANLAR, sonraki şampiyona olan 2010 Güney Afrika’da, Yeni Zelanda, Paraguay ve Slovakya gibi nispeten kolay bir grupta bile 2 puanla 2.turu göremeden ülkelerine dönmüşlerdi.

Bu sene de son şampiyon İSPANYA, dünkü Şili mağlubiyeti sonrası, daha 3.maçları bile görmeden evine dönmeyi garantileyerek tüm otoriteleri şaşkına çevirdi!

SON 4 ŞAMPİYONADAKİ tek istisna, 2002’de kupayı kazanan BREZİLYA oldu.
2006 şampiyonasında, grup maçlarında 3’de 3 yapıp 9 puanla gruptan çıkarken, R16’da Gana’yı elemişler ama çeyrek finalde Thierry HENRY golüne engel olamayıp Fransa engelini geçememişlerdi.

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular