https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SNOOKER DÜNYA ŞAMPİYONASI DEVAM EDİYOR

Okunması Gerekenler

Dünya Snooker Şampiyonası 3. gününde devam ediyor. Dün ilk seansı 6-3 Ding Junhui lehine biten karşılaşmada Michael Wasley durumu 6-6’ya getirirken, bir de Ding’in dünkü 136’lık century’sine 135’lik bir century ile karşılık verdi. Daha sonra maç önce 8-6 Jing lehine dönse de Wasley tekrar skoru 8-8’e getirmeyi başardı. Bu sezon sonuncusu Dünya Şampiyonası’ndan hemen önce düzenlenen Shanghai Masters turnuvası olan 6 turnuvada şampiyonluk kazanan 1987 doğumlu Çin Halk Cumhuriyeti’nin en güçlü temsilcisi karşısında beklenenden çok iyi bir performans sergileyerek bu turnuvaya tesadüfen gelmediğini gösteren 24 yaşındaki Wasley’nin çabası yetmedi ve maça verilen aradan önce Ding durumu 9-8’e getirdi. snooker12Michael Wasley maça verilen aralarda aynı anda 3 topu havada çevirmek, 2 dakikanın altında Rubik küp tamamlamak gibi yöntemlerle kafasını boşaltan bir oyuncu. Bu teknikler işe yaramış olmalı ki, stresli ortamda güçlü rakibine kolay lokma olmadığını gösterdi ve 103’lük bir century ile frame’lerde durumu 9-9’a getirmeyi başardı. Çok heyecanlı geçen son frame’de Ding junhui masada 13 sayı kalmışken 15 sayılık farkla önde olan Wasley’yi mecburen snooker’la yakalamaya çalışsa da genç oyuncu çok büyük bir sürprizi gerçekleştirerek turnuvanın favorilerinden olan Çinli rakibini henüz ilk turda turnuva dışına itti.
snooker11Joe Perry dün ilk seansı Jamie Burnett karşısında 3-6 geride tamamlamıştı. Bugün ise sadece sondan bir önceki frame’i vererek 10-7’lik skorla son 16’ya kalmayı başardı. Artık snooker’dan keyif almadığını ve bunu sevmeden yaptığı bir iş olarak gördüğünü açıklayan 38 yaşındaki Burnett’in motivasyon sorununu kazandığı tek frame’de yaptığı 111’lik century ile bir an için aştığını ve maça asılacağını düşünürken, rakibine verdiği son frame’de bitse de gitsek havası iyiden iyiye hissediliyordu. Aslında eleme turlarındaki gürültü, sıcak gibi olumsuz koşulların Dünya Şampiyonası’na yakışmayacak kadar kötü olduğu hakkındaki şikayetlerin çokluğuna bakılırsa Burnett gibi elemelerden gelen ve bu işi angarya olarak gören birinin sıkılmasını daha normal karşılayabiliriz.
Michael White-Mark Selby maçında ise ilk seans 4-5 İngiliz Selby üstünlüğüyle geçildi. Daha sonra farkı açarak durumu 4-8’e getiren Selby İskoç rakibine arka arkaya 4 frame birden verdi ve durum 8-8’e geldi. Selby sonraki frame’i kazandı ancak White da karşılık verince frame’ler 9-9’a geldi. İşkenceci lakabını fazlasıyla hakettiğini ispatlayan Selby son frame’i de kazanarak White’ı turnuva dışına itti.
Ricky Walden-Kyren Wilson karşılaşmasının ilk seansı 6-3 Walden üstünlüğüyle kapandı. İkinci frame’de 137’lik bir century çıkaran Walden şimdiye kadar turnuvadaki en yüksek break’i izletmiş oldu. Maç yarın TSİ 21:00’da tekrar başlayacak.
snooker14John Higgins-Allen McManus maçında ise ilk seans tamamlandı. İki İskoç sporcunun maçında John Higgins ilk frame’in galibi oldu. Daha sonra ardı ardına 6 frame birden veren Higgins, seansın son iki frame’ini kazansa da, 3-6’lık bir dezavantajla yarın TSİ 12:00’de başlayacak maçta durumunu oldukça zora soktu.

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular