https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SKOR VAR OYUN YOK

Okunması Gerekenler

SKOR VAR OYUN YOK

Başakşehir kazandıkça, bir de Galatasaray’dan önce oynayıp kayıpsız geçince, Galatasaray daha da strese giriyor. Başakşehir ama hakemle ama görünmez güçlerle ama oyunuyla, bir şekilde kazanıyor. Artık son dönemeç. Galatasaray tek bir puan kaybettiği an iş biter. İşte böyle bir maç. Antalya her zaman ters gelir. Tribünler yarı yarıya dolu. Pek heyecan da yok. Artık taraftarın da yavaş yavaş ümidi azalıyor. Galatasaray kritik maçı 5-0 kazandı. Süper sonuç. Netice önemli ama oyun ve heyecan zayıf olunca insanı tatmin etmiyor. 5-0’lık maçta maçın yıldızının Muslera olması tam da ne demek istediğimin mealidir.

İlk yarı maç orta saha mücadelesi ile geçti desek yalan olmaz. Pozisyon üretmekte, topu Diagne’ye ulaştırmakta zorluk çekildi. Gerçi Diagne’nin de pek niyeti olduğunu söyleyemeyiz. Antalya tehlikeli gelirken, Feghouli’nin mi desek, kendi kalesine mi desek, şanslı bir gol ile öne geçince biraz nefes alındı. Daha fazla top çevirerek oynansa da pozisyon üretmekte başarılı olamadılar. Buna karşın Muslera’nın çok kritik iki kurtarışı var ki, Antalya devreyi çok rahat önde kapatırdı.

İkinci yarının ilk yirmi dakikası pozisyonlar da, oyun da Antalya’nın elindeydi. Şanslı gün ki, tam beraberlik golü gelecek derken, gecenin başarılı ismi Belhanda’nın şık pasıyla Onyekuru golü bulunca takım rahatladı. Arkasından gelen N’Diaye’nin golü ile skor 3-0 olunca maç skor olarak değil ama beyin olarak her iki takım için de bu dakikada bitti. Bu dakikadan sonra bile Muslera’nın kritik kurtarışları vardı. Muslera artık eskisi gibi değil gitsin diyenlere karşı tokat gibi cevap verdi kurtarışlarıyla.  Onyekuru ve Diagne’nin golleri ile tabela 5-0’ı buldu.

Muslera ve Belhanda dışında takımda vasatı bulan oyuncu yoktu. Bir tuttu, biri attırdı. Skor 5-0 ama oyun, hırs, heyecan açısından tatmin edici değildi. Takibe devam, ne zaman Başakşehir takılır, işte o zaman heyecan geri gelir…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular