https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SİSTEMİN BAŞARISI

Okunması Gerekenler

SİSTEMİN BAŞARISI

Takım olmak zordur. Çok sancılı bir süreçtir ve emek ister. Takım olmanın en önemli prensibi bilgiyi verenden ziyade alan oyuncunun kafa yapısıdır. Bilgiyi veren antrenör ne kadar çabalarsa çabalasın eğer karşısındaki oyuncuların anlama ve uygulama tarafında ki yeterliliği kısıtlıysa sonuca ulaşmak neredeyse imkansıza yakındır. Oysa ki Fenerbahçe Beko özelinde yaş,yeni sisteme dahil olan oyuncu, iyi ya da gelişime açık oyuncu çeşitliliğinin hep başarıya giden yolda ki emek yoğun karakter ortaya koymaları, takım prensibini oluşturan ve uygulayan yönetim kadrosunun kararlılığının kanıtı.

 

Maç bazında sezon içinde iniş,çıkışların sert olmaması,sakat oyunculardan zaman zaman yararlanılamamasına rağmen hedefe giden yolda engellerin ismine bakmadan ilerleyebilmek her takımın da başarabileceği bir iş değil.

 

Fenerbahçe Beko’nun geçmişten geleceğe yaptıkları ve yapacaklarının esas değeri yıllar sonra daha net anlaşılacak.

 

Sistemin başarısını oluşturmaktan ziyade,devamlılığı sağlayabilmek için iskelet kadroyu korumak, kadronun dengesini bozmayacak transferlerle desteklemek, değer kazanan oyuncuları kaybedip yerlerini yenileriyle doldurabilmek ve günün sonunda gıptayla izlenmek kolay değil.

 

Geçen hafta içinde Türkiye’de ki 10.kupasını portföyüne ekleyen Zeljko Obradoviç hiç bitmeyen açlığı ve hırsıyla elindeki imkanları maksimum düzeyde kullanıp verim almaya ve tarihe oyuncularıyla birlikte notlar düşmeye devam edecek. Bizler de keyifle izleyeceğiz.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular