https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

90+ KOSTAS

Okunması Gerekenler

90+ KOSTAS
Haftaiçi Benfica rövanş maçında iyi futbola rağmen beraberlikle dönerek Avrupa’ya veda eden Galatasaray herkese göre ligin en kolay maçına çıkacaktı. Ligin sonunda sorunlarla ve sakatlıklarla boğuşan Akhisar’a karşı kaç gol atarız hesabı yapılırken neredeyse lig defteri kapanıyordu. Son dakikada gelen Kostas’ın takipçiliği ile gelen gol olmasa bu gece lig bitmişti.

Maçın başlaması ile Galatasaray rakip alana yerleşti. Yine topu ayakta tutarak boşluk bularak, özellikle Belhanda, Mariano ve Feghouli üçlemesi ile pozisyon bulmaya çalışıldı ama son iki maç gibi etkili bir oyun göremedik.

Futbolcular da, taraftarlar da nasıl olsa atarız modunda olduğundan, son derece dirençsiz ve etkisiz gevşek bir ilk yarı izledik. Sanki çok etkiliymiş gibi bir hava olsa da gol pozisyonu bile olmadı desek yanlış olmaz.

İkinci yarı Emre Akbaba yerine Selçuk ile başlayan Galatasaray, rakip alanda daha fazla pas yapmaya, ceza sahasına daha fazla orta yapmaya başlasa da, Akhisar’ın kilit oyunu işe yaradı. Galatasaray fazla pozisyon bulamadı. Zaten son 15 dakikaya girildiğinde panik oyun başladı. Bu dönemde Feghouli ve Onyekuru’nun direkten dönen topları sadece kişisel çabaların sonucu idi.

Dakikalar 90+4 olduğunda Donk ortalığı karıştırdı, Kostas çok iyi takip edip, maçı bitirdi. Bu gol olmasa bence Başakşehir bugün şampiyonluğu ilan etmişti ama neyseki son dakikadaki sirtaki geceyi zehir etmeden bitirmemize neden oldu. Bu gol Kostas’a kendini buldurur. Kalos irtate Kostas…(Hoşgeldin)

Bu gece iyi oynayan yoktu. Görevini yapan defans bloğu dışında kimse vasatı geçemedi. Umarım ders olur bu maç hem oyunculara hem teknik ekibe. Nasıl olsa alırız diye birşey yok. Kolay maç yok, her maç final.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular