https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SIRILSIKLAM

Okunması Gerekenler

”Beraber yürüdük biz bu yollarda,beraber ıslandık yağan yağmurda”, ALP ERALP ne güzel bir şarkıdır değil mi? Aynı zamanda anlamlı bir tezahürat.

Taraftar futbolculara der ki bu tezahüratla:”Her şartta yanınızdayız, karda, yağmurda, çamurda sizinleyiz”
Futbolcular da terden sırılsıklam olmuş formalarıyla sahada her şeylerini verdiklerini gösterirler taraftara.
Birlikte şampiyonluğa yürümenin, beraber sırılsıklam olmanın hikayesi bu tezahüratın sözlerinde gizlidir.
antalya fb eto golAncak bugün Fenerbahçe’li futbolcuların formaları sadece yağmur yüzünden sırılsıklam olmuştu, akıttıkları ter yüzünden değil. Halbuki daha önce de kötü oynamış olmasına rağmen hiç kötü mücadele etmemişti Fenerbahçe bu sezon. Neden böyle oldu, niçin konsantre olamadılar, akıllar neredeydi hiç bilemiyorum. Herkes diyordu ki: ”2 maç fazlasıyla da olsa 5 puan fark olması Beşiktaş’ı strese sokar, üzerlerinde daha fazla baskı olur”. Göründüğü kadarıyla tam tersi oldu. 5 puanlık fark Fenerbahçe’li oyuncularda gereksiz bir rehavet yarattı.
fb ant 4En kötü oynadığı maçlarda bile rakibe pozisyon vermeyen takım bugün rakibe oyunu da bıraktı, yediği 4 golün yanında bir o kadar da %100’lük pozisyon verdi. Teker teker oyuncu performanslarına girmeye hiç gerek yok bugün. Ozan’ın yerine Diego da başlamış olsa, Van Persie ilk 11’de de olsa bu kafa yapısıyla bugün Fenerbahçe’nin sahadan 3 puanla ayrılması imkansızdı. Sarı lacivertliler takım olarak berbattı!.
Koskoca Fenerbahçe 3-0 yenik duruma düştüğünde insan sahada en azından isyan eden bir futbolcu görmek istiyor. Böylesine farklı bir mağlubiyeti futbolcuların kolayca kabullenmesi taraftarın ağırına gidiyor. Ben olsam ilk antremanda futbolcuları sahaya çıkartmaz ne kadar kaliteli bir kadro olurlarsa olsunlar mücadele etmedikleri sürece şampiyon olamayacaklarını anlatırdım uzunca bir toplantı ile…
Şampiyon olmak için gereken en önemli şeyi, terden sırılsıklam olması gereken formaları hatırlatırdım hepsine!
mail : alp.eralp@abcspor.com
twitter : @alperalp72

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular