SİNAN GÜLER, CEDİ-FURKAN VE YENİ DARÜŞŞAFAKA

Sinan Güler – Fenerbahçe

BSL’nin bitiminden hemen sonra Galatasaray’da bütçenin %40 oranında düşürülmesi, Galatasaray’dan Sinan – Micov ve Ergin Ataman gibi kilit isimlerin ayrılmasına yol açtı. Kaptan Sinan Güler ise kariyerinin sonuna yaklaştığını, daha büyük başarılar elde etmek istediğini söyleyerek Fenerbahçe Doğuş ile anlaştı. Eurocup kupasını kaldıran Sinan Güler’in ezeli rakibe gitmesi Galatasaray taraftarından tepki çekse de, bence tam anlamıyla bir profesyonellik. Sinan Güler basketbol oynadığı süre zarfında efendiliği ile tanınmış bir sporcu. Ayrıca yerli kategorisinde Fenerbahçe’nin alabileceği en tecrübeli, en başarılı oyuncu. Euroleague Şampiyonluğu yolunda çok yararlı olacaktır.

Cedi ve Furkan’ın NBA hayali gerçek oldu!

2 yıl önce Ankara’da Allstar öncesi Cedi ve Furkan ile bir araya gelmiştim. Hilton Otel’de kahvaltı sonra 30 dakika süren bir röportaj yaptık. NBA hayalimiz ama önce Avrupa diyen 2 yetenek, 2 cevher duruyordu karşımda. Furkan’ın yaptığı ters turnike o hafta Euroleague’de haftanın hareketi seçilmişti. Ona bunu sorduğumda önemli olan 2 sayı yapmak şeklinde bir cevap verdi. Onun derdi başarılı olmaktı. Cedi biraz daha star gözüyle bakılıyordu o zamanlar. Bence şuan Furkan bir adım daha önde. Cedi ” Hedefimiz NBA, ama önce Avrupa ” demişti. Yabancı kuralının gelişimine engel olacağını düşünmüyordu. ” Kuralı yetenek ile aşarız ” diyordu. Cedi Efes’te istediği süreyi buldu, Furkan ise çok doğru bir hamle yaparak Banvit’e geçti ve en kritik anlarda takımı taşıdı. Philedelphia’da yaz liginde kendini en iyi şekilde göstererek kontratı kaptı. Cedi ise son finalist Doğu konferansı adeta domine eden Cleveland Cavaliers ile anlaştı. 3 yıllık. LeBron’un yedeği olacak. Ondan öğreneceği çok şey olacaktır.

Darüşşafaka artık Doğuş’suz!

Darüşşafaka – Doğuş birleşimi, Doğuş grubunun Fenerbahçe’ye geçişi ile sona erdi. Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk maddi güçlerini büyük oranda Fenerbahçe’ye kaydırdı. Darüşşafaka’yı maddi açıdan yalnız bırakmayacağını açıklayan Ferit Şahenk, Eurocup’a Darüşşafaka’yı hazırlıyor. Resmiyet kazanmasa da Doğuş grubunun alt şirketlerinden olan Euroleague sponsoru Seat, Darüşşafaka’ya sponsor olabilir.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: yunus.aydin@abcspor.com

twitter: @yunusaydincom