https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

IGOR IN TUDOR OUT

Okunması Gerekenler

IGOR IN TUDOR OUT

Flaş transferler, giden oyuncular, Östersunds hezimeti, Tudor kalacak mı gidecek mi, Terim mi gelecek Lucescu mu derken yeni sezon yeni umutlarla başladı.

 

Daha sezon başlamadan “Yönetim İstifa” “Tudor İstifa” sesleri haklı olarak yükselmeye başladı.

 

Galatasaray maça çok istekli başladı. Özellikle Rodrigues, Badou ve Gomis 70 dakika durmadan pres yaptılar. Fernando, Belhanda, Maicon ve Mariano ne kadar klas ve yerinde transferler olduklarını daha ilk maçtan gösterdiler. İlk maçta oldukça uyumlu ve özgüveni geri gelmiş bir Galatasaray izledik. Takımın en zayıf iki halkası Tolga ve Lines bile çok koştu ve az hata yaptılar.

Belki de hiç hata yapmadılar. Nitekim bu istek, Tolga’yı Galatasaray’daki ilk golü ile buluşturdu. Rodrigues de ilk asistini yapmış oldu. Kayseri’nin kornerden Muslera ile karşı karşıya kalıp golü bulması ile ufak bir stres yaşansa da, Gomis’in usta işi pası ve Belhanda’nın becerikli vuruşu bu stresi uzatmadı. Gomis’in mükemmel kontrolü ve vuruşu ile devre 3-1 sona erdi.

 

İkinci yarı da Galatasaray’ın kontrolü altında geçti. Tolga ve Fernado çok iyi top tutarken, Ndiaye ve Rodrigues’in presi Kayseri’ nin direncini kırdı. Maçın son anlarında Gomis’in güzel vuruşu ile maç 4-1 sona erdi.

 

Mariano sağ kanadı sırtlayıp götürür, darısı sol tarafa. Bir de Feghouli takıma girince sağ kanat kaymaklı kadayıf olur. Ters ayaklı Lines ile sol taraf gitmez. Mutlaka sol bek gerekecek ama bu Arda olmamalı. Sneijder hangi mantıkla istenmedi ise Arda’ da aynı mantıkla gelmemeli. Takımı bozar, yerli yabancı ayrımcılığı başlar diye tereddütlerim var.

 

Moralsiz, isteksiz, ne oynadığı belli olmayan bir takım ne oldu da 2 haftada hırslı, saldıran, dikine oynamaya çalışan bir takım oldu. Belli ki Tudor ve Yönetim artık durumun vehametini anlamış diye umuyorum. Biraz zor ama bu sezon için olumlu şeyler düşünmek istiyorum. Bugün Kayseri’ nin henüz hazır olmaması da Galatasaray’ın ekmeğine yağ sürdü ama bu takım daha da üstüne koyarak, Feghouli ve bir sol bek ile Mayıs ayına kadar yarışın içinde olur.

 

Taraftarda istifa sloganlarına bu takımı görünce biraz ara verdi ve takım ile barıştı. Böyle oynatan Igor In ama 1 ay önceki Tudor Out. Bu tempo ve hırs 5-6 maçlık bir seri ile birleşirse güven artar ve sonunda zevkli bir lig izleriz.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular