https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SIFIR KONSANTRASYON

Okunması Gerekenler

SIFIR KONSANTRASYON

Corona sebebiyle 3 ay ara verilince futbolu özledik. Hayatımızdan birşeyler eksildi sanki. Futbolu özledik ama bu geceki futbolu değil. Seyircisiz zaten zevksiz olan maçlarda bir de böyle hakemler olunca iyice zevksizleşiyor.

Galatasaray verilen arayı iyi geçirmemiş. Fizik olarak Rize’nin bile altında kaldı. Maçın hiçbir bölümünde ne oyun ne de fizik olarak üstünlük kuramadılar. Hakem Yaşar Kemal ilk yarı öyle bir penaltı çaldı ki, Rizeliler bile anlamadı. Hadi verdin penaltıyı, VAR’a gidip de nasıl göremedin verdiğin saçma kararı. Bu penaltı Sivas’taki penaltıdan bile komik. Zaten iyi başlayamayan takımın morali bozuldu.

Üstüne Muslera’nın talihsiz sakatlığı moralleri yerin dibine soktu. Kaval kemiği kırılmış. Umarım çok kısa zamanda geri dönersin Kaptan! Bu maçta alınan mağlubiyetten çok daha ağır bir fatura oldu bu Galatasaray için. Şanssızlık mı desem, uğursuzluk mu? Geçen sene Emre, bu sene Muslera ve Andone. Rize’nin aşırı sertliğine hakem bozuntusunun müsade etmesi Rize’yi daha da motive etti.

İkinci yarı Andone ve Emre değişikliği biraz hareket getirirken, acemice yenen ikinci gol, maçın havasını iyice bozdu. Panik ataklar, doldur boşaltlar sonuç getirmedi.

3 puandan ziyade Muslera ve Andone’yi kaybetmek daha üzücü. Bazı maçlar vardı, geride bile olsalar, taraftar gollerin geleceğini bilir ve inanırdı ama bu maçta geri dönüş imkanı gözükmüyordu. Umarım bu maç erken uyarı gibi görülür ve takım bunu hırs yapıp, bundan sonraki maçları Muslera için oynamalılar. Artık tek bir puan kaybı ile havlu atılır ama böyle oynarlarsa, havlu bir iki haftaya kalmadan atılır. Hakem filan bahane olamaz. Ne yediysen, bir fazlasını atacaksın. Biz ne geri dönüş maçları gördük!

mailto: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular