https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SERENA VE VENUS WILLIAMS’DAN ‘ERKEK TENİSÇİ’ TEPKİSİ!

Okunması Gerekenler

Rusya Tenis Federasyonu Başkanı Shamil Tarpischev’in, katıldığı bir televizyon programındaki sözleri büyük tepki çekti. Tarpischev, Serena ve Venus Williams kardeşler hakkında konuşurken ‘Erkek Kardeşler’ anlamına gelen ‘Williams Brothers’ ifadesi kullandı. Bunun üzerine Kadın Tenisçiler Birliği, aynı zamanda Uluslararası Olimpiyat Komitesi Üyesi olan Tarpischev’e 25 bin dolar para cezası verdi ve görevini 1 yıl süreyle askıya aldı.

SERENA: BU CİNSİYET AYRIMCILIĞI VE IRKÇILIKTIR

Kadın Tenisçiler Birliği Başkanı Stacey Allaster, “Tarpischev’in bu aşağılayıcı ifadesinin sporda yeri yok” diye konuştu. Serena Williams ise Rusya Tenis Federasyonu Başkanı’nı cinsiyet ayrımcılığı ve ırkçılık yapmakla suçladı.

Williams “Bu tür açıklamalara izin verilmemeli. Eminim herkes en az benim kadar üzgündür. Bize destek olan Kadın Tenisçiler Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri Tenis Federasyonu’na teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

ÖZÜR DİLEDİ

Tarpischev ise “Serena ve Venus Williams kadınlar tenisinin dünyadaki bir numaralı isimleri. Kullandığım ifade için özür dilerim. Bir an boş bulundum. Kimseyi aşağılamak niyetinde değildim” diye konuştu.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular