https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SERENA ’60’ OLDU

Okunması Gerekenler

WTA Roma Tenis Turnuvası’nın finalinde Serena Williams, Sara Errani’yi 6-3 ve 6-0’lık setlerle yenerek, kariyerinin 60. WTA zaferine imza attı.

Roma’da üçüncü kez kazanan Serena, “Sara’nın sakatlığı için çok üzgünüm, bunu hak etmemişti. Ama kazandığım için de çok mutluyum. Seneye de burada olup, yine kazanacağım” diye konuştu.

Faal tenisçiler içinde bu rakama en yakın isim olarak 45 WTA zaferiyle ablası Venus geliyor. Sonrasında da 31 kez kazanan Sharapova..

Kendisini arkadan gelen isimlerden birinin geçmesi çok zor gözüküyor ama SERENA’nın da zirvedeki 3 ismi yakalaması, yaşı itibariyle imkansıza yakın!

EN ÇOK WTA kazanan isimler sıralamasında, ünlü Çek efsane Navratilova 167 ile birinci, Amerikalı bir başka efsane Chris Evert 157 ile ikinci ve Alman tarihinin gelmiş geçmiş en önemli raketi Steffi Graf da 107 ile 3.sıradalar.

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular