https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ŞEREFLİ ÜÇÜNCÜLÜK!

Okunması GerekenlerNormal
0
false
false
false

EN-CA
X-NONE
X-NONE


tolga tufekcioglu2Bir Beşiktaşlı olarak  Fenerbahçe’nin şampiyonluğundan sonra ruhen sezonu kapatmamız gerekirken..Bir anda kendimizi ikincilik sendromunun ortasında bulduk..çok mu mühim idi bu ikincilik?

Sarı kırmızılıları bilmem ama Beşiktaş için şampiyonlar ligine direk bilet anlamına gelen bu ikincilik sayesinde  kasanıza 20 milyon Euro garanti parayı koyarak yeni sezon öncesi elinin güçlenmesi anlamına geliyordu.

bjk2Bu umutlarla bu heyecanlarla oturduk tekrar sofraya açtık televizyonda Beşiktaş-Kasımpaşa maçını..ilk yirmi dakika skor 2-0 oldu. Kasımpaşa bitse de gitsek havasında top oynamaya devam ederken Beşiktaş da skor bana yeter deyince bizde döndük  GS –Gençlerbirliği maçına..

Bir baktık ki sahadaki kırmızı siyahlı ekip Gençlerbirliği değil sanki aynı renklere sahip İtalyan devi Milan.  Skor orada da 2-0 idi..ilk yarılar bitti keyifler yerindeydi, taaa ki 2.yarı başlayana kadar!

Gençlerbirliği devre arası Milan formasını çıkarıp özüne dönmüş, hakem ise formasını çıkarıp kasap gömleğini giymişti..Gs ise bildiğiniz köşe kapmaca oynar gibi her oyuncunun yeri değişip duruyordu.

bjk3Gol gelecekti belliydi, hakemin teşvikiyle GS’nin coşkusu arttıkça Gençlerbirliği sınıyordu..2 hafta önceki BJK-FB derbisinde Motta ve İsmail’i rahatça kızartan Halis Özkahya..Yekta, Melo ve Selçuğu atmayı bırak verdiği kararlar ile haydi biraz daha dövün dercesine müsabakayı yönetiyordu!

Yayıncı kuruluşun medarı iftaharı Marcus Merk bile GS’nin 8 kişi kalması gerektiğini söylüyordu..Ama dedik ya şampiyon belli o yüzden kimsenin gözüne bu saatten sonra bir şey batmaz..

bjk4Son sözümüz; Kendini Beşiktaşlı zanneden bir federasyon başkanı,kendini Beşiktaşlı gören  bir merkez hakem kurulu başkanı,yıllarca Beşiktaş çatısı altında isim yapmış ve en zor gününde bu kulübü terkedip ismi lazım olmayan bir kulüp çatısı altında hizmet vermeye başlayıp bununla kalmayıp stadınında kapısını bu 111 yıllık tarihi olan Beşiktaş’a kapatan şahıslar ve ligi istediği gibi yöneten sayın yayıncı kuruluş yöneticilerine rağmen varsın bu takım ligi üçüncü bitirsin..Hep şerefli ikincilikler olacak değil ya….

tolga.tufekcioglu@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular