https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SELÇUK VE BURAK???

Okunması Gerekenler

enesGalatasaray ve Eskişehirspor ile oynanan 2.hafta karşılaşmasını izleyen iki takım taraftarının da maçtan zevk almadığı malum. İstatiksel olarak topla oynama Galatasaray’da olsa bile, SARI KIRMIZILILAR hiç de zevk veren bir futbol ortaya koyamadılar!.

Genel olarak bakıldığında daha tempolu oynayan takım Galatasaray’dı belki ama rakip sahada 3 pas yapamayan ve kale önünde çoğalamayan bir takım vardı. Galatasaray sezon başından hatta Mancini’den beri ısırmayan, baskı yapmayan, daha çok defans ağırlıklı bir taktikle oynuyor. Ama bu futbol stiliyle Avrupa’da darmadağın oluruz. Bu Salı günü Anderlecht ile olan maçta vites arttırmaları, hem tempo hem de oyun kalitesini geliştirmeleri şart. Yoksa kağıt üstünde bazıları için kolay gözüken Anderlecht karşılaşmasında ummadık bir skor çıkabilir. Bu arada ‘Çok acil olarak’ radikal bir karar gibi gözükebilir ama Prandelli’nin bir an önce hem Selçuk hem de Burak Yılmaz’ı kesmesi gerekiyor.

gs11Oynaması gereken Alex Telles, Umut Bulut, Olcan Adın yedek klübesinde oturuyor. Özellikle 2 hafta önceki Bursaspor maçında sonradan oyuna girerek hareket ve galibiyet getiren Olcan’ın yedekte oturması hiç açıklanabilir bir şey değil. Daha takımdaki oyuncuları yeterince tanımayan, 1 hafta önce gelmiş Dzemaili hiçbir etkisi yokken 90 dk sahada kaldı. Kaldı ki Galatasaray’ın Dzemaili nin yerinde oynatacak oyuncusu olmasına rağmen!

Son 2 sezondur Selçuk ve Burak evlere şenlik bir futbol oynuyor. Yaptıkları uzun vadeli, toplamda kişi başı 15 Milyon Euro’lara varan sözleşmelerle maddi bir kaygıları, gelecek korkuları da kalmadı. Bu gevşeme, belki de motivasyon kaybından dolayı takıma zarar verdikleri halde 2 sezondur, nasıl bir performans gösterirlerse göstersinler sonraki hafta yine direkt ilk 11’de oynuyorlar. Bu yaraya bir çözüm bulunması şart..

gs12Ben şahsen Galatasaray teknik direktörü olsam Burak ve Selçuk’u kenara çeker “Ya aklınızı başınıza alın ya da bu takımda bir daha yer alamazsınız diye konuşurum”.  En azından dokunulmaz oldukları kanıtlanmalı ve 1-2 maçlığına da olsa kulübüye çekilmeleri bence hem kulüp, hem takım hem de onlar için daha iyi olacakmış gibi gözüküyor…

Avrupa maçlarının havası farklıdır ve Cimbom Avrupa’da hep daha farklı, istekli ve arzulu oynamıştır. Umarım Galatasaray Anderlecht ile Salı günü oynayacağı maçta bugünden az 1-2 vites yüksek kalitede bir maç oynar. Grubun zayıf halkası olarak gözüken Anderlecht maçında alınacak bir iç saha mağlubiyeti, kalan 5 maçta dönülmesi zor bir hal alabilir.. Benden söylemesi!

enes.comlekci@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular