https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ŞAPKADAN SİNAN ÇIKTI!

Okunması Gerekenler

ŞAPKADAN SİNAN ÇIKTI!

Galatasaray küme düşme mücadelesi veren Konyaspor’u ite kaka zar zor 2-1 yendi.

 

Konyaspor hafta içi Sergen Yalçın’ı takımın başına getirdi. Pozitif de etkisi olmuş. Konya çok iyi kapandı ve konsantrasyonu hiç bozmadılar. Galatasaray’ a oynayacak alan bırakmadılar. Konya adına tek olumsuzluk Volkan Şen. Maçı katletti çıkana kadar. Bir futbolcu bu kadar mı antipatik olur.

 

Galatasaraylı taraftarlar da maç öncesi beş mi olur altı mı derken ikinci dakikada klasik defans hatası ile 1-0 geriye düşünce panik başladı. Önünde daha doksan dakika var, sen oyununu oyna. Sanki son beş dakika gibi doldur boşalt yaparsan, rakibin ekmeğine yağ sürersin.

 

Bu akşam Galatasaray hiç ama hiç oynamadı. Olumlu birşey söyleyecek tek futbolcu yok. Dura dura koşmadan kazanamazsın. Gomis’in penaltı kaçırması maçın dönüm noktası idi. O dakika gol olsa maç dönerdi.

 

Bu maçın eleştirisi çok olur ama sebebi belli. Akıllar sonraki hafta Fener maçında. Maç oynanmadan kazanılmaz. Fatih Terim doknuşu da göremedik bu akşam.

 

İkinci yarı oyuna giren Sinan maçı çeviren adam oldu. Gomis’e attırdığı gol ve 85.dakikadaki harika golü takımı ipten aldı. Şampiyonluk hikayesi anlatılırken hep böyle maçlar vardır dönüm noktası olarak. Hep de Konya olur rakip. Aydın Yılmaz’ın son dakikalarda attığı süper gol Galatasaray’ o sene şampiyonluğu getirmişti. Bu golün kredisi en az 5-6 yıl yetti Aydın’a. Galiba şimdi de bu golün kredisi Sinan’a yetecek. Ama büyük takım olmak böyle birşey. Ummadığın anda ummadığın biri çıkacak, maçı çevirecek. Basket deyimiyle, benchten gelen oyuncu katkısı çok önemli.

 

Bu gece şapkadan Sinan çıktı, maçı aldı gitti. Haftaya Fener maçı… Bakalım bu sefer tarihi ve talihi değiştirebilecekler mi?

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular