METEHAN SOZUGECENBeşiktaş mutlak galibiyet için çıktığı maçta Fenerbahçe ile berabere kalarak  ikincilik için bir puan avantaj yakaladı. Neden bir diyorum çünkü siyah beyazlılar ikili averajda Galatasaray’ ın gerisinde. Beşiktaş belli bir avantaj kaçırırken Fenerbahçe de şampiyonluk turunu kaçırdı. Şampiyonluğu bir hafta sonra evinde kadın ve çocuk taraftarları önünde oynayacağı Rize maçına bıraktı.

sow golDün gece çok ilginç bir derbi oldu. Maç yağmur ile birlikte başladı ve ilk yarıda üstün olan taraf Fenerbahçe idi. İlk yarının ortalarında Kuyt’ ın çok güzel arapasında topla buluşan Sow güzel bir vuruşla takımını öne geçirdi. İlk yarının sonlarında Motta’ nın golü beraberliği getirdi. İkinci yarıda Motta son yarım saate girilirken oyundan atıldı. Ancak Beşiktaş eksikliğini hissettirmeyen şekilde oynamaya devam etti. Fenerbahçe alışmış olduğumuz son on beş dakika baskısını kuramadı. Son saniyelerde ikinci yarıda oyuna giren İsmail de ikinci sarı karttan atılınca Beşiktaş maçı 9 kişi bitirmek zorunda kaldı.

emre jonesMaçta en çok dikkatimi çeken konulardan biri Beşiktaş’ lı futbolcuların sorumsuzluğu oldu. Özellikle Jones sarı kartı varken gereksiz şekilde önce Mehmet Topal’ ı çekti sonra Emre ile girdiği ikili mücadelede ikinci sarıyı görmemesi mucizeydi. Hakem ilk hareketi görmedi ikincisinde de takdir hakkını o yönde kullandı. İkinci yarıda Motta’ nın tehlike yaratması zor pozisyonda Emenike ‘ yi indirip oyundan atılması çok acemiceydi. Fenerbahçe cephesinde de Emre’ nin yine agresif tavırları gereksizdi.

disari attiMaçın en güzel olayı Caner’ in  Dany ‘ nin gereksiz sebep olduğu serbest atışı auta atması oldu. Derbi Bilic’ in çok centilmence tavırları ile başlayarak aynı şekilde sona erdi. Ancak mücadele kıran kırana geçti.

e-bilet Son olarak da uygulanmak istenen anlamsız e-bilet uygulamasına değinmek istiyorum. Gelin bu saçmalıktan hemen vazgeçin.
metehan.sozugecen@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz