https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ŞAMPİYONLAR LİGİNE 90 DAKİKA KALDI!

Okunması Gerekenler

HAYRI CELIK-1Bugün 11.05.2014 Pazar, Anneler günü.. Bu anlamlı günde Galatasaray, deplasmanda Trabzonspor ile karşılaşırken, aynı saatlerde Beşiktaş da Elazığ deplasmanındaydı.  Şampiyonlar ligine doğrudan katılım açısından puan kaybı yaşamamak her iki takım açısından da çok önemliydi. Galatasaray sahaya Anneler Günü ile ilgili, onları yücelten, Trabzonspor ise kendisinin 2010-2011 lig şampiyonu olduğunu iddaa eden  pankartlarla çıkmıştı.

 

ts gs6Maçın ilk yarısında zaman zaman Trabzonspor, zaman zaman Galatasaray etkili olurken, Selçuk İnan’ın uzaktan attığı iki güzel şutu, Trabzonspor kalecisi Onur Kıvrak aynı güzellikte kurtardı ve ilk yarı sonunda gol sesi çıkmadı.

Galatasaray, ikinci yarıya hızlı başlayıp Wesley Sneijder ve Selçuk İnan’ın iki güzel golü ile Trabzonspor’a iki farklı üstünlük sağladı. Selçuk bir yılı aşkın bir süre sonra frikikten harika bir gol attı ve tam GS rahatlamışken, kısa bir süre sonra Trabzonspor kazandığı penaltı vuruşunu gole çevirince durum 2-1 oldu.

gsmaci4Galatasaray, maçın ikinci yarısının bu bölümünde, tamamen üstünlüğü ele alıp, Trabzonspor kalesini abluka altında aldı ve 2 gol daha geldi. Umut Bulut ve Wesley Sneijder’in harika frikik golü ile skor 4-1 oldu ve maç da bu skorla sonuçlandı.

Beşiktaş ta Elazığ’da galip geldiği için Şampiyonlar ligine doğrudan katılım,  ligin son haftasında oynanacak maçlar sonucunda belli olacak.

Galatasaray, hafta içinde Çarşamba günü Konya’da Eskişehirspor ile Ziraat Türkiye kupasında final oynayıp kupayı kazanmıştı. Trabzonspor karşılaşmasının ilk yarısında Galatasaray’da yorgunluk belirtileri gözükmesine rağmen ikinci yarıda sarı-kırmızlılar mükemmele yakın bir oyun sergiledi. Kanat organizasyonları ve uzaktan atılan isabetli şutlarla Trabzonspor’u zorlayıp bunalttılar ve farklı bir skorla kazandılar.

 

gsmaci2Maçta iki oyuncu öne çıktı; Wesley ve Selçuk. Son iki maçta, bek olarak oynayan Semih Kaya da iki golün asistini yaptı ve stoper mevkiinden sonra yeni görev yerinde de başarılı oldu.

Galatasaray-Trabzonspor maçı her iki takım açısından çok önemli bir maç olmasına rağmen centilmence oynanıp tamamlandı. Karşılaşmadan bir gün önce Trabzon’a gelen Galatasaray başkanı, Trabzonspor başkanı tarafından dostça karşılanıp ağırlandı. Başkanlar birlikte dostluk mesajları verdiler. Türkiye’de takımlar ve taraftarlar arasında yükselen tansiyonu düşürmek için takım başkanlarına, futbolculara ve Futbol Federasyonuna çok iş düşüyor.

 

gsmaci5Haklı olduğuna inanmak, her platformda  hakkını aramak, hakkına sahip çıkmak, bunu yasa,yönetmelik ve usul çerçevesinde yapmak çok önemlidir. Kanımca Trabzonspor yöneticileri, kendi haklarını aradıklarını zannederken, maç seremonisine çıktıkları pankartla, oyuncularının aklını karıştırmış, onların motivasyonunu bozmuş, takımlarının farklı yenilgisinde  bir nebze de olsa rol oynamışlardır!

 

Kamuoyunun takım yönetimlerinden beklediği, takımların hakları yasal platformlarda, yasa, yönetmeliklere ve üşüle uygun biçimde savunulmalı, bunlar yapılırken taraftarlar ve takımlar arasında tartışma, kırgınlık ve husumet yaratacak davranışlardan kaçınılmalı, sorumlu yönetici örneği sergilenmeli.

Temennilerimizin karşılık bulması dileğiyle..

hayri.celik@abcspor.com

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular