https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ŞAMPİYON CANKARDEŞLERDEN SEZON AÇILIŞI

Okunması Gerekenler

Türk yarışçılık tarihine damga vuran ve son dönemde YAVUZHAN, KAFKASLI, TURBO ve ONURKAAN’dan sonra gelmiş geçmiş en iyi arap atı olarak kabul edilen CANKARDEŞLER bugün, 23 NİSAN koşusuyla sezona resmen merhaba diyecek. Aslında gündem yoğun, biz başladık şampiyonla ama; mesela GAZİ KOŞU’şu bu sene 24 HAZİRAN’da yapılacaktı ama dün aniden alınan erken seçim kararıyla bu seneki tarih şu an için muamma duruyor. İstanbul’da sezonun 5.yarış günü için siz ABCSPOR’culara CANKARDEŞLER ile BÜYÜKAŞK’ı BANKO olarak önererek yorumlara geçiyorum.

1.AYAK.. Efsane JOHNY GUITAR denince yaşı 35 üstü olan herkes bu İngiliz atını hatırlar. İşte o büyük efsanenin sahibi rahmetli VURAL ÇAKIM adına düzenlenecek koşuyla geceye merhaba diyeceğiz. Kış sezonunda bu tip mesafe ve koşullarda numarayı alıp arkasına bakmadan çok koşu bitiren 3 no’lu HARUNHAN benim kafa atımdır. 101 handikap puanıyla da Biz Cankardeşler’i ve Büyükaşk’ı yıkar, paraya gideriz diyenler için alternatif menümdür. Ancak yine de topu topu 7 atın koştuğu bu yarısı kapamak ve finish çizgisinde sigara tüttürmek de olasılıklardan bir tanesi..

2.AYAK.. 1.08.56’lık ilk yarış derecesiyle hemen göze çarpan bir CANIMBİLSEV olsa da , benim ilk atım 9 no’lu MİRA MİRA. S.KAYA’nın bineceği TURBO/ŞİLAN orjinli bu tay yeterli galopları ve pişkinliğiyle bir aksilik yaşamazsa burayı vurabilir. Ama diyorum ya en çok tay yarışlarından ve kısa mesafelerden korkarım diye. Geçen hafta ilk startında SENHAN arkasındaki 2’ligi ile 4 no’lu CANIMBİLSEV, MEMNUNEM ve de CAMGÖZ sağlam kuponlarda yerini almalıdır.

3.AYAK.. Ve geldik şampiyonun GALA gününe. Geçen yıl CUMHURİYET KOŞUSU’nda hayal kırıklığı yaratarak 4.olan ve uzunca bir ara verdikten sonra İZMİR de bir yarış görüp 2.likte kalan CANKARDEŞLER tekrar buluştuğu KARATAŞ’la BANKOMDUR. Aslında biraz da dramatik enstantanelerde yaşanacak bu 23 NİSAN koşusunda. Şampiyonla 13’te 13 yapıp özdeşleşen S.KAYA DÜŞLEM’le geçmeye çalışacak eski aşkını. CANKARDEŞLER’i yıkmak isteyenlere BATMANASLANI’nı öneririm.

4.AYAK.. 4 yaşlı arapların 2000 metre sentetik koşusunda 3 atı ayıramadım. Sağa baktım sola baktım yok olmuyor gerçekten; ISLAH/JAZIL VE ATALANTE..

5.AYAK.. Sezonun ilk yarış gününde ve ilk koşusunda FATİHAĞA kazanırken yakın ara 3.olan ve yarışa ancak son 200’lerde tam adapte olabilen KAIZBERT kızı BÜYÜKAŞK bence bu kez yeterli pişkinliğiyle kazanacaktır. Start dezavantajına rağmen iyi bir tay olduğunu düşündüğüm 2 no’lu BEYZAYAR ile PRINCESS ŞEYMA çok at yazmak isteyenlere alternatiflerimdir..

6.AYAK.. Bence buram buram sürpriz kokan bir yarışla kapanışı yapıcaz. En iyi derece 6 no’lu BUNGALOW’da da olsa, o kadar istim üzerinde atlar var ki. Ben öncelikle hepsi diyorum. Ama DPT gibi bütçeleri de düşünecek olursak ilk atım BÖRTEÇİNE. Sonrasında BUNGALOW, GOLDINIADIS, GÜRMANAĞA ve istikrar abidesi LET ME PASS..

EKONOMİK ALTILI…..,………..11 TL
GENİŞ ALTILI……………82 TL.

Hepinize bol şanslar dilerken PAZAR için özellikle TALİ ÇALBATUR koşusunun şimdiden nefesleri keseceğini söyleyebilirim.

Rasgele..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @iskendergen1

 

Son Haberler

2024 PARİS OLİMPİYATLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2024 Paris Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz-11 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek ve 33. Yaz Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz açılış töreniyle resmen...

Benzer Konular