https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SAKİNLİĞİMİZİ KORUYALIM

Okunması Gerekenler

Sakinliğimizi koruyalım..

Dün oynanan maç ne maçı idi? Konyaspor ve Fenerbahçe maçı. Yani ligin 5.’si ile 13. arasındaki maç. Bunu bir görelim. Maç sonucunda da 13. olan yenip 11’e yükseldi ve 5. olan takımda pozisyonunu korudu, tabi Trabzon bugün Alanya’yı yenmez ise. O zaman 11. takımı tebrik edelim. Düşme potasından uzaklaştı.

 

Biraz acımasız değil mi ama durum tam bu. Oynanan futbolda bu. Transferler zamanında yapılmadığını, klüp borç batağından olduğunu, Ali Başkanın yapmaya çalıştıklarını bir yana bırakalım. Geçmişi unuttuğumuz için hep bir umut ve gereksiz birbirimizi gazlayarak geçiriyoruz bu yılları. Şapkadan tavşan çıkaracak diye bekliyoruz hocaları.

Ama her sene aynı, 4. haftalara bakalım isterseniz:

 

2014/15 : Fenerbahçe 6. sırada

2015/16 : Fenerbahçe 1. sırada

2016/17 : Fenerbahçe 10. sırada

2017/18 : Fenerbahçe 11. sırada

2018/19 : Fenerbahçe 13. Sırada

 

Son 5 sene durum bu. Yani dün akşam “dan dun” futbolunun sorumlusu Cocu değil, son 5 yıldır Fenerbahçe’nin DNA’sını bozanlar. Ve bu bozanlara karşı hiçbir şey yapmayanlar. Şimdi elimizde bu uykudan uyandıran bir ekip var. Ona tutunmaktan başka şansımız yok. Ali Başkan ve ekibini kötülemek, maçları yukarda yazılanları unuturak izlemek olmaz.

 

Maça şimdi bu çerçeveden bakarsak, takımın her zaman olduğu gibi çooooook zamana ihtiyacı var. Sakinliğimizi koruyalım. Ben dün maçı aynı bu bakış açısıyla izledim, eskilere top geldikçe homur homur, yenilere top gelince hadi be koçum olacaksın sen tadında. O yüzden:

  • Aatif, 61. dakikada çıkana kadar, çok çabalamasına rağmen, ne işi var bu adamın burda diyerek
  • Ismail, 79. dakikada çıkana kadar, hiç oynamadı, ne işi var bu herifin hala bu takımda neden bu adam 3’lü defans oynamıyor diyerek
  • Roman, hiç çıkmadığı için tüm maç boyunca, bu kadar yumuşak topçu mu olur, o ne biçim saç Andrew Ridgeley misin yahu, o topa basmalar ne, Skrtel bunu kesin döver ne sabır var onda da diyerek.

 

Bunların da olmadığı bir takımda futbolcu devrimi tamamlanacaktır. Isla, Topal bunlar 2. turda gönderilecekler. Zaten yaşları gereği de giderler.

Yeniler ise,

  • Benzia: 24 yaşında taş gibi topçu. İlk maçında asiste yaptı, Öyle yalandan değil, 17 yaşında iken yeni Benzema lakabını almış genç yetenek.
  • Jailson: 23 yaşında taş gibi. O araya kaçışlarını bir anlasalar, ne goller atacak. Kıl kuyruk tabir ettiğimiz topçulardan, öyle kodumu oturtur topçulardan olmayacak ama su gibi akacak.
  • Frey: O kadar az oynadı ki, anlamadık. Çim biçme lakabını göreceğimiz günleri bekliyoruz.
  • Harun: Geçen sene onu almayıp Kameni’yi alanlara yazıklar olsun demekten başka bir şey gelmiyor aklıma. Elin kolun ağrımasın genç. Geç geldin ama hoş geldin.

 

Şimdi sıra Şenol Güneş’e. Hangi yüzle gelecek demiyorum, gelecek nasılsa. Beylik laflara gerek yok. Ama lütfen bordo mavi takımınla gel. Bekliyoruz Trabzonun hocası seni!!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: yakup.borekcioglu@abcspor.com

twitter: @Yborekcioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular