https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SAINT “AZİZ” PRICE!!!

Okunması Gerekenler

OZKAN TEMUREğer playofflarda kalecilerin performansları başarılı takımların temel öğesi ise, çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki Habs, direklerin arasını emanet ettiği Carey Price ile emin ellerde..

Dün akşamki performansıyla Kanada milli takım kalesinin niye ona emanet edildiğini birkez daha taraflı tarafsız herkese kanıtladı ve kabul ettirdi!

nhl4Perşembe gecesi, adeta devleştiği kalesi önünde, yapmış olduğu 48 kurtarışla; (şunu da hemen söyleyelim ki bu 48 sutun 17 si %100 gol şansı olarak değer buldu) misafir takımlar için  oynaması çok zor olan areneların başında gelen Boston TD Garden Arena’da  inanılmaz bir performansla maça damgasını vurdu.

PK Suban ın galibiyeti getiren, kendisinin maçtaki ikinci  golünü ikinci uzatma periodunun 4:17 inci dakikasında atarak maçın skorunu tayin ettiği gecede maç sonrası soyunma odasındaki fikir birliği de bu yöndeydi;

Gionta; “Carey maçın başından sonuna kadar savaşmayı bir an bile bırakmadan kazanmamız için gerekli  şansı bize tanıdı.Yaptığı kurtarışlarla  maçı Boston un elından bizim için tek başına çaldı”.

nhl2Bouillon; “7 maçlık serinin açılış maçında Price formunun zirvesindeydi. Ligin en iyi takımı olarak Kabul edilen Boston a karşı kazanmak istiyorsak Carey  nin hermaçta bu performansa yakın oynaması gerekli. Biz  elimizden geldiğince ona yardım ci olacağız ama Boston u elemek için Carey nin bu performansına ihtiyacımız olacak”

Subban; “Bu galibiyet yaptığı inanılmaz kurtarışlarla bize kazanma şansı taninyan Carey nin eseri. Daha öncede de söylemiştim Carey bana göre ligin en iyi kalecisidir ve bunu bir kez daha kanıtlamıştır.  Aslında galibiyete rağmen takım olarak geliştirmemiz gerekli birçok nokta var. Özellikle defansif anlamda. Her nekadar ligin en iyi takımı olsalarda onları bu kadar sıklıkla Carey le burun buruna bırakamayız.”

Price; ”Maçın başından sonuna kadar tam bir savaş oldu. Aslında bunun böyle olacağını biliyorduk.Bütün yıl boyunca bu çeşit maçlar için kendimizi hazırlıyouz  Böyle bir savaştan galip geldiğimiz için mutluyuz. Ama bugün bunu unutup önümüzdeki Cumartesi oynayacağımız maça konsantre olmalıyız. bu sadece yolun başı

nhl1Therrien; “Sezon boyunca Bruins kayıtlarına baktığımız zaman, TD Garden’da kazanmanın nedenli  zor  öldüğünü görebilirsiniz. İster playoff maçı, ister normal sezon maçı burada maç kazanabilmek büyük başarıdır. Her ne kadar da maç boyu Boston üstün gözüktüyse de, birşekilde kazanmasını bildik.Bu maçtan pozitif olarak çıkarabileceğimiz noktalar var. Özellikle Carey price formunun zirvesindeydi. Tampa serisinde pek verimli işlemeyen Power play imiz sonunda çalışmaya başladı. Bu maçı kazanmak  bundan sonraki maçlar için  bizim özgüvenimizi arttıran unsur olacaktır”

Bu galibiyetle Montreal, saha avantajını kendi lehine çevirmeyi başardı. Ancak bu iki kulüp arasındaki tarihi rekabette bunun pek fazla önem taşıdığını da söyleyemeyiz!

Bu zor savaş sonrası gelen galibiyet bakalım Carey dışındaki oyuncuları nasıl etkileyecek hep birlikte izleyip göreceğiz. Küçük bir notta yarın ki maçın başlama saatiyle ilgili; 3 Mayıs’ta oynanacak maç alışılmışın dışında gündüz 12;30 da başlayacak.

ozkan.temur@abcspor.com

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular