https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ESMERAL”DA”..

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANÇok eskiden beri birbirini çok iyi taniyan iki ağır siklet boksörün mücadelesi gibiydi maç ve adeta seyircinin istegiyle 12 raund süreceği belliydi adeta.. iki takim gardını sağlam almış ve yumruğunu asla indirmeden iyi savunma ile başladı.
Ilk çeyrek Alba’nin isteği üzerine 24-12 sonuçlandı.
Galatasaray klasik oyuncu rotasyonsuzluğu üzerine yalandan oyuncu degisiklikleri yapıp yaklaşık 100 kişilik rotasyonlu rakibine bir de seyircinin gerçekten maçı cok istemesi de eklenince 2. Çeyrek oyun daha bir dengeye oturdu gene de fark 5 sayının altına hiç inmedi.
Burada Yacoubu adeta ağır sikletin tam karşılığı olarak sayısız hucum ribaundu ve mutlak boyalı alan hakimiyeti ile Göklerin Hakimi oluverdi.
Iyi oynayan Zellous buralarda biraz fazla dışarda kaldi hatta inanmayacaksiniz bir ara Işıl Alben bile çıktı. Hatta bu sürede ki 3 dakikadan azdır, Esra Şencebe istatistik kağıdına ismi yazılsın diye 3 faul birden yaptı! Devre 36-31 cimbom lehine bitti.
fb gs22.yari Alba’nın 3’lügüyle başladı. Fakat bundan sonra sazı eline alan başta Esmeral Tunçluer , Birsel Vardarlı ve çok iyi oynarken faulleri 4’leyen Yacoubu dengeleri Sarı Kanarya lehine bozdu.
Esmeralin 3’lügü maçı ilk kez 47-47 ye getirdi ki; bence maçın kirilma noktası burasıydi, bunun nedeni ise macın 3. Çeyreğinde son 3 dakikasi 47-44 konuk takım lehine iken adeta kilitlendi, kilidi açan maçı aldı ve maçın oyuncusu oldu…Esmeralda….
Son çeyrek pili biten Galatasaray hala 50-49 öndeydi fakat ordan sonra Angel da devreye girince, bir ara Fener lehine 9 sayiya kadar çıkan fark , özellikle son çeyrekte mükemmel savunma ve hirs ile 71-65 Fener lehine bitti. 12 şampiyonun adı Pazartesi, serinin hakettiği şekilde 5. Maça kalarak belirlenecek!
fb gs1Maçta ayrıca konuşulması gerekenler: Bütün Galatasaray maçlarının kahramanı Cappie’nin hırsı, Angel’in son çeyrekte aldığı sorumluluk,Birsel’in Vardar Ovasından attığı 3lükler, Yacoubu’nun Sari saçlarını deli gönlüne kazıyıp, boyalı alani da yerlerden kazıması ve rakibi Quasimodo’ya çeviren Esmeralda…

alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular