https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SAÇMALIKLAR ÜLKESİ!

Okunması Gerekenler

 METEHAN SOZUGECENYeni sezon başladı insan güzel futbol  yazısı yazma hevesinde olmasına rağmen sürekli futbol dışı konuları yazmaya devam ediyoruz! Aslında biz istemesek de mecbur bırakılıyoruz. Ülkemizde bir algı kirliliği yaratma uğraşısı var. Basınımız da buna çanak tutuyor. Artık  spor haberi yapılmıyor. Olması istenen şeyler haber gibi yapılıyor.

Sıkıntılardan birtanesi sürekli Fenerbahçe ile ilgili haberlerin doğruluk payı aranmaksızın haber yapılması. Tamam Fenerbahçe bu ülkenin en  popüler kulübü ama diğer kulüplerimizde olan olaylar sürekli  göz ardı edilerek sürekli Fenerbahçe haberi yapılmaz ki. Örneklerine gelecek olursak Fenerbahçe’ye penaltı veriliyor . Karar yanlış diyelim. Herkes bunu konuşuyor. Dünkü Trabzon maçındaki karar konuşulmuyor.

Bir diğer konu Pasosaçmalık kartı uygulanıyor AMA sahaya yine seyirci giriyor!!! Hakemin üstüne yürüyor. Şimdi bu seyirciye ve Trabzonspor kulübüne verilecek cezayı merak ediyorum. Buradan ceza almadan kurtulunması için İbrahim Hacıosmanoğlu’ nun daha çok seçim otobüsüne çıkması gerekir. O zaman neden siyaset spordan ayrılsın diye masal anlatıyorsunuz? Futbol taraftarı seçmenlere benzemez!!! Ofsayt kuralını öğrenebilecek kadar zekidir. Bunun unutulmaması gerekir.

O kadar çok saçmalık var ki neredeyse Fenerbahçe neden vergi veriyor diye ceza alacak duruma geldi. Çünkü vergi ödemeyen Galatasaray ceza almadığı gibi birde sürekli vergi konusunda konuşacak kadar utanmazlık yapabiliyor.

Bu konularda bundan sonra yazı yazmayı düşünmemekle birlikte yazımı bitirirken birkaç güzellikten bahsetmek isterim. Ligin 3 haftası bittiğinde futboldan en zevk aldığım maç Bursa-Beşiktaş maçı oldu. Özellikle Bursa nın ilk yarıdaki çok etkili futbolu Şenol Güneş farkını ortaya koyuyordu. Bundan sonra pasosaçmalık sayesinde DEVAMI olacağına inanmasam da keyifli maçlar izlemek dileğiyle…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

metehan.sozugecen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular