https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ROMA’DA BEKLENEN FİNAL

Okunması Gerekenler

EMRAHATP Masters Roma’ da finalin adı belli oldu, Nadal – Djokovic. Turnuva boyunca  büyük sürprizler yaşanmasına rağmen final dünyanın en iyi iki oyuncusu arasında geçecek.
İki tarafta finale kadar üçer set kaybederek geldiler, ama Nadal çok daha zorlu maçlar oynadığı için Djokovic’e oranla kortta çok daha fazla kaldı. Ama yarı finalde Dimitrov’u çok rahat geçince gücünü biraz daha toplama şansı buldu.
Novak ise yarı finale  nispeten daha rahat gelmesine rağmen, yarı finalde artık toprakta çok daha iyi oynadığını ifade ettiğimiz Raonic ile 3 saatlik müthiş bir maç yaptı. İkisi tie-break’ le biten 3 set sonucu zor da olsa Kanada’lı raketi geçmeyi başardı.
Bu ikilinin toplamda 41. mücadelesi olacak. Bu maçların 22 tanesini Nadal, 18 tanesini Djokovic kazandı. Toprakta ise fark çok daha bariz, 16 maçın 13’ünü Rafa kazanmış durumda. Bu istatistiklerle Nadal bir adım önde gözükse de, ikili arasındaki son üç maçı Sırp tenisçinin kazandığını hatırlatalım. Hatta aralarındaki son maçta Nadal toplam 6 oyun zor kazanabilmişti.
Bu arada turnuvanın en büyük sürprizine ilk maçında Jeremy Chardy’ye elenerek Roger Federer imza attı. Kendisini 1999′ dan beri hemen hemen her maçını izleyerek takip ederim, hiç bu kadar kötü oynadığını görmemiştim. İkizler yüzünden konsantrasyonunu tamamen kaybetmiş sanırım.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular