https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ROLAND GARROS’TA SHARAPOVA-HALEP FİNALİ

Okunması Gerekenler

ARIF SAHIN-2Yılın ikinci Grand Slam’i olan Roland Garros’ta kadınlar yarı final maçları genel gidişat olarak fazla şaşırtmadı. Cumartesi günü Sharapova-Halep finali olacak.

Masha üçüncü kez maçı çevirdi

Maria Sharapova üstüste üçüncü maçında da ilk seti kaybettikten sonra maçı kazanmayı başardı. Genç raket Bouchard toprak kort sezonunu çok iyi geçirmedikten sonra Paris’te formunun zirvesine çıkmıştı. Masha önceki iki maçta olduğu gibi maça kötü başladı, ilk setin sonunda servis kırdırınca seti kaybetti. İkinci set maçın izlemesi en zevkli setiydi diyebiliriz. Masha set için servis atarken servisi kırdırdı ama setin sonunda bir kez daha servis kırmayı başardı ve seti kazandı.

Final setinde ise Stosur maçında olduğu gibi kontrolü baştan eline aldı, iyice havaya giren Sharapova rahat bir final seti oynadı. Eugenie Bouchard Avustralya’dan sonra bir kez daha yarı final oynadı, gelişimi geçen yıldan ön plana çıkıyordu. Önümüzdeki yıllarda da bu performansı göstermesi beklenir.

Halep iki sette bitirdi

Turnuvanın en formda ismi olan Simona Halep Alman Petkovic karşısında da maça iyi başladı. İlk sette Petkovic’in hataları ön plana çıktı, ikinci sette toparlanan Petkovic özellikle servis oyunlarında etkili oldu ama set tie-break’e kaldı. Tie-breakte Petkovic hiçbir servis attığı puanı alamadı, böyle olunca Halep bir adım öne çıktı ve finalist oldu.

HALEPFinale doğru

İki raket son olarak Madrid’de finalde karşılaşmışlardı. O maçta da Maria Sharapova ilk seti adeta boşvermişti ama sonraki setleri kazanarak şampiyon olmuştu. O maçta da maç boyunca konsantrasyonunu kaybetmeyen Halep fena bir sınav çıkarmamıştı.

Bakalım Roland Garros’ta, Cumartesi sabahı oynanacak finalde gülen raket kim olacak?

arif.sahin@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular