https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ROLAND GARROS-ERKEKLER, İLK TURLAR HAYAL KIRIKLIKLARI

Okunması Gerekenler

ARIF SAHIN-2Fransa Açık’ta son düzlüğe doğru ilerliyoruz ve çeyrek final karşılaşmaları başladı.

Roland Garros-Erkekler’de 2015’e ilk turlarda veda eden ve hayal kırıklığı yaratan önemli isimlere bakalım…  

 

ERKEKLER

 

 5-Fernando VERDASCO: RG’da hiçbir zaman dördüncü turun ötesini görememişti ama her zaman dikkat edilmesi gereken bir isim olduğunu göstermişti. İlk turda elemelerden gelen Daniel’i rahat geçen Fernando, ikinci tur maçında da Becker karşısında setlerde 2-1 öne geçmesine rağmen sonraki iki seti 5-7 ve 8-10’la kaybederek elendi.

 

4-Ernests GULBIS: Geçen yılın yarı finalisti olan Gulbis, 24 nolu seribaşı olarak katıldığı turnuvada bu sezonki yenilgilerini sürdürdü. İlk turda Sijsling’i güç-bela geçen Letonyalı, sonrasında Mahut’ya yenildi, aslında çok da şaşırttığını söyleyemem!

 

3-Feliciano LOPEZ: 11 nolu seribaşı RG’da sürekli erken elenen bir isim ama ilk günden veda etmesi de sürpriz oldu, hem de Gabashvili karşısında set bile kazanamadan…

 

2-Tommy ROBREDO: 18 nolu seribaşı daha önceki 12 katılımında 5 kez çeyrek final gördüğü RG’a bu kez erken veda etti. İlk maçında Golubev karşısında geriden gelerek kazanan Tommy, ikinci maçında genç yıldız Borna Coric’le uzun bir maç oynadı. İki kez setlerde geriye düşmesine rağmen maçı final setine götürdü, final setinde Coric 6-4’le turladı.

 

1-Grigor DIMITROV: İyi bir toprak sezonu geçiren 10 nolu seribaşı isim, ilk turda zorlu bir kura çekti ve Jack Sock’la eşleşti. İlk seti tiebreak’te kaybeden Dimitrov, diğer setlerde hiç tutunamadı. Dimitrov RG’a beşinci katılımında üçüncü kez ilk turda elenmiş oldu.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : arifsahin@abcspor.com

twitter :@arifsahin1

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular