https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ROKET HEDEFE KİLİTLENDİ!

Okunması Gerekenler

Crucible’da ilk çeyrek final maçları oynandı ve eşleşmelerde beklenmedik hızda ilk yarı finalist belli oldu bile.

Roket Ronnie O’Sullivan kendisini yıllardır en çok eleştiren Shaun Murphy’ye çuhayı dar etti ve 13-3 gibi ezici bir skorla turnuva dışına itti. Sadece iki seansta yıllardır aleyhinde konuştuğu Ronnie karşısında darmadağın olan Shaun Murphy aslında maça iyi başladı. 101’lik break ile ilk frame’i century ile kazanan Murphy ikinci frame’i de alınca herkes bu intikam maçı için Murphy’nin çok iyi bilendiğini düşünüyordu. Ancak Roket kendisini destekleyenleri yüzüstü bırakmadı ve ardı ardına tam sekiz frame birden kazanarak Murphy’yi yerle bir etti.

snooker112005 Dünya Şampiyonu Shaun Murphy 2010 Eylül’ünde Glasgow’da oynanan World Open turnuvasında 147’lik break için gerekli son siyahı ödülün sadece £4,000 olması dolayısıyla atmayı reddeden Ronnie O’Sullivan için o günden beri demediğini bırakmamıştı. Bu hareketi zavallı, profesyonellik dışı ve rencide edici bulduğunu ifade eden Murphy daha sonra da O’Sullivan’a her fırsatta laf sokmaya devam etti. Roket’in popülaritesini kıskanmsı olarak yorumlanabilecek yorumlarında Murphy hep snooker’ın Ronnie O’Sullivan’dan ibaret olmadığını ve Ronnie’nin yaptığı her hareketin kendi reklamı için yapıldığını iddia ediyor. Psikolojik sorunlarıya boğuşan depresif tandanslı Ronnie’Nin bazı turnuvalardan çeklimesini bile buna bağlayan Murphy ile Ronnie arasındaki her maç bir hesaplaşma ve intikam maçına dönüşüyor ve bu kez Ronnie rakibini aşağılarcasına yenerek Murphy’nin ağzının payını da çuhada vermiş oldu.

Murphy’nin ilk frame’deki 101’lik century’sine 118 ve 136’lık iki century ile cevap veren Roket altıncı şampiyonluk hedefine tamamen kilitlenmiş görünüyor.

Bir diğer hızlı maç ise Mark Selby ile Alan McManus arasında oynandı. İki seans sonunda bugüne 12-4’lük üstünlükle giren Selby de yarı finali garantiledi sayılır. Selby iki senasta 109 ve 110’luk iki century yaptı.

1 numaradaki Neil Robertson ise beklenmedik bir şekilde Judd Trump karşısında ilk seansı 6-2 geride kapattı.

İki seansı oynanan son karşılaşmada ise Barry Hawkins Gallerli rakibi Dominic Dale karşısında 11-5 gibi rahat bir fark yakaladı ve yarı finale çok yaklaştı.

snokTüm yarı finalistlerin belli olacağı 30 Nisan programı şöyle:

TSİ 12:00

Mark Selby v Alan McManus

TSİ 16:30

Judd Trump v Neil Robertson

Barry Hawkins v Dominic Dale

TSİ 21:00

Judd Trump v Neil Robertson

ABCSPOR

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

FENERBAHÇE GİBİ

Önce kızlarımızı kutlamak istiyorum. 2 sene üstüste Euroleague şampiyonluğunu kazanan kadın basketçilerimize ve böylesine yetenekli ve karakterli oyunculardan oluşan...

Benzer Konular