https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ROGERS CUP’TA YARI FİNALLER

Okunması Gerekenler

ARIF SAHIN-2Rogers Cup’ta yarı final maçları oynandı, bu kez sadece bir maç final setine gitti.

WTA Montreal

_ Günün ilk maçında iki kardeşin mücadelesini izledik. Venus Williams kardeşine karşı ilk seti kaybetmesine rağmen geri dönmeyi başardı. Williams kardeşler arasında genelde olduğu gibi, servis atan oyuncuların daha etkili olduğu bir maç izledik. İlk sette de set başında servis kıran Venus tie-break’te kaybetti. İkinci ve üçüncü setlerde daha iyi servis kullanan Venus ikinci sette bir, üçüncü sette iki kez servis kırarak kardeşini beş yıl aradan sonra yendi.

_ Tarzları birbirine yakın olan iki tenisçinin maçında Agniezka Radwanska , Ekaterina Makarova’yı iki tie-break’le geçti. İlk set müthiş bir servis düellosuna sahne oldu ve servis kırma yaşanmadı, tie-break’te ise kusursuz bir Radwanska fırtınası vardı, ilk set 7-1’lik tie-break’le bitti. İkinci set daha farklı gelişti, Makarova iki kez servis kırma avantajını verse de maça tutundu ve set tie-break’e gitti. İlk sete göre daha zorlu bir tie-break yaşandı, maçın son dört puanını kazanan Radwanska 7-3’le finale çıktı.

ATP Toronto

_ Haftanın yıldızı Jo Wilfred Tsonga bu kez de Grigor Dimitrov’u yendi. Maçtaki ilk sekiz oyunda servis kırma puanı bile olmazken, Tsonga ilk seti tek break’le kazandı. İkinci sette ise Tsonga daha etkili oynadı, 18 servis puanının 16’sını kazandı ve maçı 6-3’lük setle bitirdi.

Roger Federer , Feliciano Lopez karşısındaki maça müthiş başladı ve Felic’in dört kez çift hata yaptığı dördüncü oyunda servis kırarak bu avantajını set sonuna kadar sürdürdü. İkinci sette de Felic basit hatalarını durduramadı ve set başında servis kırdırdıktan sonra durumu dengeleyemedi. Federer 6-4’le finale çıktı.

Montreal’de finalde Venus-Radwanska , Toronto’da ise Tsonga-Federer eşleşmeleri var.

arif.sahin@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular