https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MONTREAL’DE RADWANSKA, TORONTO’DA TSONGA!

Okunması Gerekenler

ARIF SAHIN-2Rogers Cup’ta final maçları beklenenden daha az heyecana sahne oldu desek yalan olmaz…

WTA MONTREAL

Agniezska Radwanska ile Venus Williams arasındaki maçın genelinde Radwanska çok daha iyi oynadı. İki oyuncu da maça iyi servis kullanarak başladılar, Radwanska üçüncü oyunda servis kırarak avantajı ele geçirdi, beşinci oyunca Venus tecrübesinden beklenmeyecek şekilde hatalar yapınca fark açılmış oldu, Venus toparlandı ama yetmedi; Radwanska seti 6-4’le kazandı.

İkinci set Radwanska için çok daha rahat geçti. Sete servis kırarak başlayan Radwanska avantajını kaybetmesine rağmen setin son dört oyununu ve maçı kazandı.

radwRadwanska maç boyunca 8 kez servis kırma puanını çevirdi, servis kırma puanlarında ise 5/6’lik başarı yakaladı. Maç boyunca puanlarda 64-44’lük üstünlük yakaladı. Venus toplam 6 çift hata yaptı, ilk sette 1-4 geriye düştükten sonra iyi oynadı, onun haricinde maça Radwanska damga vurdu diyebiliriz.

  ATP TORONTO

Son üç günde sırasıyla Djokovic-Murray-Dimitrov’u yenen Jo-Wilfred Tsonga’yı Roger Federer durduramadı. İki tenisçi de maça mükemmel servis kullanarak başladılar, set boyunca tek servis kırma şansını Tsonga set sonunda kazandı ve o şansı değerlendirerek ilk seti 7-5 kazandı.

İkinci set de farklı olmadı. Federer servis oyunlarını kazanmakta zorlandı ama sonuçta servis kırma olmadı ve set tie-break’e gitti. Tsonga tie-break’i 7-3’le kazanarak müthiş geçirdiği haftayı mükemmel bir şekilde sonlandırmış oldu.

tsongaTsonga 11 ace/2 çift hata ile oynarken maç boyunca rakibine hiç servis kırma şansı tanımadı. Federer 4 çift hata yaptığı maçta Tsonga’nın iki katından daha fazla basit hata yaptı, buna rağmen maça tutunmayı başardı.

arif.sahin@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular