https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ROBERTSON AVUSTRALYA’DAN YARI FİNALE UZADI!

Okunması Gerekenler

Robertson Avustralya’dan Yarı Finale Uzandı
Dünya Snooker Şampiyonası’nda yarı finalistler belli oldu.
Avustralyalı Neil Robertson ilk seansta 6-2 geri düştüğü maçta İngiliz rakibi Judd Trump’la arayı bir türlü kapatamadı ve durum 11-8’e geldiğinde dünyanın bir numarasının çeyrek finalde turnuvaya veda ettiğine bahse girebilirdiniz. Judd Trump iki seansta da harika bir oyun çıkardı ve tam da oynaması gerektiği gibi oynadı. Robertson maçı kazanmaya Avustralya kadar uzak görünüyordu; ancak son derece soğukkanlı bir şekilde gerek uzun vuruşlarda gerekse oyunu yönlendirme anlamında şapka çıkarılacak bir performans sergiledi ve arka arkaya tam beş frame birden alarak maçı 13-11 kazanmayı başardı.
snooker11Kendisi de rakibi gibi solak olan Judd Trump da çok değil, bundan yalnız bir buçuk sene önce dünya sıralamasında bir numaraya yerleşmişti ancak bu koltukta oturması sadece beş hafta sürdü. İlginç saç stiliyle kendine has bir tarzı olan 24 yaşındaki oyuncunun ne kadar iyi bir snooker ustası olduğunu düşünürsek Robertson’ın gerçekleştirdiği olayın ne kadar olaganüstü olduğu daha net ortaya çıkar.
neilMaçın 22. frame’inde 101’lik break ile bir sezonda 100 century yapan ilk oyuncu ünvanını da elde eden Robertson yarı finalde Mark Selby ile karşılaşacak. Selby 12-4 üstünlükle başladığı son seansta Alan McManus’u rahat biçimde 13-5 mağlup etmeyi başardı ve adını yarı finale yazdırdı.
Çeyrek final maçı olarak bambaşka bir keyif veren müsabaka ise Barry Hawkins-Dominic Dale maçıydı. Son seansa 11-5 üstünlükle giren Hawkins için yarı final çantada keklik görünüyordu. Dominic Dale ise son seansa tam anlamıyla fırtına gibi başladı ve yedi frame üstüste kazanarak bir anda durumu 12-11 kendi lehine çevirdi. Geçen senenin finalisti Barry Hawkins bir gecede bu kadar değişen rakibinin akşam ne yaptığını eminim çok merak ediyordur. Kendine gelmesi 7 frame süren Hawkins sonunda iki frame daha kazandı ve hem adını yarı finale yazdırdı hem de bir anlamda rezil olmaktan da kurtuldu. Hawkins geçen sene finalde kupayı kaybettiği Ronnie O’Sullivan’la tekrar finale çıkmak için karşılaşacak.
snooker1233 frame üzerinden oynanacak olan yarı final maçlarının 1 Mayıs programı şöyle:
TSİ 15:00
Ronnie O’Sullivan v Barry Hawkins
TSİ 21:00
Mark Selby v Neil Robertson

ABCSPOR

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular