https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

REAL MADRİD AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ

Okunması Gerekenler

HAYRI CELIK-1Real Madrid,  Atletico Madrid’i 4-1 yenerek onuncu kez Avrupa Şampiyonlar ligi şampiyonu oldu. İspanya lig şampiyonu olan Atletico Madrid’in,  maçın ilk yarısında öne geçmesi,  uzatma dakikalarına kadar maçı önde götürmesi,  uzatma dakikalarında Real Madrid’in beraberliğe ulaşması sonucunda maçın uzaması, uzatma bölümünün ikinci yarısında Real Madrid’in öne geçmesi ve Atletico Madrid’in çözülmesi, maçın farklı olarak Real Madrid lehine sonuçlanmasına neden oldu. Sonuçta Real Madrid Onuncu kez Avrupa’nın en büyüğü oldu.

Maç bizim açımızdan önemliydi. İlk defa Türkiye doğumlu bir oyuncu “Arda Turan” final maçında forma giyecekti, giyemedi. Sakatlığı sonucu, maç kadrosunda yer alamadı. Arda Turan  son yıllarda futbolunu olumlu anlamda çok geliştirdi. Birçok üst düzey maç oynayarak,  gerçek anlamda tecrübe kazandı. Atletico Madrid Takımı, Avrupa’da şampiyonluklar ve ispanya lig şampiyonluğunu kazandı.

los galacticosArda Turan, bu  maçta oynayabilseydi mutlaka takımına ve oyuna olumlu katkılarda bulunacaktı, olmadı. Arda Turan oyun içinde,  top hakimiyeti, her bölgede top tutabilme özelliği,  yaratıcı hareketleri ile oyuna yön verebilir, sonuca direkt etki edebilirdi.Atletico Madrid oyun içinde onun eksikliğini çok hissetti. Onun olmaması Arda Turan için de, Takımı Atletico Madrid için de çok büyük şanssızlıktı.

Futbol, hatalar oyunudur.Bu klasik söz hep söylenir. Daha az hata yapan ,usta ve klas oyunculara sahip Real Madrid Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonu oldu.

MİLLİ TAKIMIMIZ GENÇLEŞİYOR

Fatih Terim yönetiminde milli takımımız yenileniyor ve gençleşiyor. Şu ana kadar iki hazırlık maçı yapıldı.

Kosova milli takımı ile yapılan maç 6-1 millilerimiz lehine sonuçlandı.Şans verilen gençler hırslı, istekli ve çalışkan görünümleri ile Milli formayı istediklerini, şans verilirse milli takıma olumlu katkı yapacaklarının sinyallerini verdiler.

İrlanda milli maçını Milli Takımımız 2-1 kazandı. Dublin’de oynanan maçta millilerimiz takım olma yolunda olumlu adımlar attıklarını gösterdiler.Bugüne değin, ilk defa deplasman maçında İrlanda’yı yenme başarısını gösterdiler.Olumlu ve güzel bir futbol sergilediler.Takımımızdaki gençler, şanslarını iyi kullandılar.Uzun bir lig maratonundan çıkmış olmalarına rağmen fizik güçlerini sonuna kadar kullandılar.Sahada çok iyi mücadele ettiler. Oyun içinde yardımlaşmaları, istekli ve arzulu olmaları, gelecek için ümit verdi.

turkiye irlandaTeknik Direktörümüz Fatih Terim’in oluşturmaya çalıştığı Milli Takım kadrosunun, olumlu bir yönde hızla geliştiğini gördük.Ulusal Takımımızın Honduras ve U.S.A milli takımları ile yapacakları maçlar,  geleceğin milli takımımızın ortaya çıkmasında, şekillenmesinde daha belirgin yorumlar yapabilmemizi sağlayacaktır.Milli takımımıza her iki  maçında da başarılar diliyoruz.

hayri.celik@abcspor.com

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular