https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

PİRİNÇ TARLASINDA YÜRÜMEK

Okunması Gerekenler

aydin bicerPirinç Tarlasında Yürümek

Hafta içi Bursaspor Kulübü PFDK’ya detaylı bir savunma yapmış ve yaşanan birkaç ufak olayın görüntü kayıtlarını da delil olarak vermişti. Bu bile maçın seyircisiz oynanmasına engel olamadı. Soruyorum şimdi; Ey Tff bu Passolig denen ve Türk Futbolunun içine eden icatı nerenizden ya da neden çıkardınız !! Stadlardaki birkaç kendini bilmezi tespit etmek için değil miydi bu Passolig? Dün akşam 45.000 futbol sevdalısına verdiğiniz bu ceza reva mı sizce?

fb fotoFutbol bir temaşa oyunudur ve seyirci olmadan hiçbir şeye benzemez. Passolig’le biten seyirci kavramını iyice yok ettiniz valla bravo size! Timsah Arena’da (Bana göre Büyükşehir Belediye stadı değil) dün akşam yaşanan zemin komedisi işin başka bir Trajikomik kısmı. Devre arasında bir tarafın ıslatılaması Fener cephesinden tepki çekerken, diğer yarı sahanın da ıslatılmasıyla maçın ikinci yarısı 5 dk geç başladı. Birilerine yalakalık yapacam derken tamamlanmadan ve çimleri oturmadan açılan stad, Pirinç tarlasına döndü!

harunBu zeminde bu mücadele için iki takımı da kutlamak gerekir. Müsabaka ya gelince; İlk 45 dk’lık dilimde Fenerbahçe’nin bariz üstünlüğü vardı. Bursaspor’da kaleye atılan şut sayısı sıfırdı. Harun kalesinde devleşerek bu takımın birinci kalecisi benim mesajını verdi. İkinci yarıda da etkili olan deplasman ekibiydi. Bursaspor son 10 dk’lık dilimde rakibini ısırır gibi oldu ama yetmedi. İki takım da golle tanışamayınca maç ta başladığı gibi sessiz, sedasız bitti;0-0.

Anlamadığım bu takımın mevcut stadı dururken yarım yamalak yapılmış stadda maç oynamayı birileri çıkıp izah etsin. Türkiye’nin en iyi zemini olan Atatürk Stadı mı? Yoksa Pirinç Tarlasında Yürümek mi?

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: aydin.bicer@abcspor.com

twitter: @aydinbicer1972

Son Haberler

FENERBAHÇE GİBİ

Önce kızlarımızı kutlamak istiyorum. 2 sene üstüste Euroleague şampiyonluğunu kazanan kadın basketçilerimize ve böylesine yetenekli ve karakterli oyunculardan oluşan...

Benzer Konular