https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KIPKIRMIZI GECE

Okunması Gerekenler

ISKENDER GENCKIPKIRMIZI GECE….

Hiç dallandırıp budaklandırmadan direkt mevzuya girmek lazım… Öyle süslü püslü cümlelere sarılmadan; 2 alakasız penaltı, 4 kırmızı kart ve CEM PAPİLLA nostaljisi…

DENİZ ATEŞ BİTNEL !! Janjanlı bir isim, edebiyatçı ismi gibi. Aslında geçmiş performansıyla MHK nın yeni gözdelerinden. Dün berbat ötesi TRABZONSPOR’un ve DENİZLİ yapımı vasat G.SARAY’ın çok önüne geçti. Ne gerek vardı bunlara dememek mümkün değil ama 2.kırmızıdan sonra dağıldı gitti. Öyleki en az 5 dakika uzatma yerine, 90.28’de bitirdi maçı.

gs ts hakem 1Maça SNEIJDER’in rotasyon sürpriziyle başladık. Açıklamasında DENİZLİ “Yoğun maç trafiğini bahane etse de, herkes eşşek gibi bunun böyle olmadığını, Perşembe geceki LAZİO maçı ve oyundan çıkarken tribünlerin “AHMET DURSUN SEBA GİTSİN “tarzı, WESLEY’e verilen destek olduğunu biliyor.

Ne diyelim, doktorların “bunu izlerken anti depresan almanız sart dediği 9 NUMARALI futbolcuya ısrarla sarılan, gerekirse 7 stoperle oynarım diyen bir zatı muhtereme NE DENİR Kİ !! Devam et BABA…

PODOLSKİ’nin iştahlı futbolu, direkleri döven bazukası, attığı jeneriklik gol. SABRİ’nin enerjisi, Erkan ve biraz da MARIN dışında gücü olmayan TRABZONSPOR’a karşı ışıltılı gözüktü. Ama ne desek boş. Dün sadece hakemi konuştuk. BU EN ACISI !

gs ts salihSALİH DURSUN’un hakemin elinden alıp ona gösterdiği kırmızı kart ve sonrası.. Bunca yıl gördüğüm en ilginç protestoydu. Sonucunda çok ama çok ağır ceza ile otomatikman JÜBİLESİNİ yapmış oldu. Giydiği ne olduğu anlaşılmayan palto pardesü kaban karışımı tarzıyla, futbol ve maçla “BU TARZ BENIM’i” karıştıran HAMİ hocanın da her şeye rağmen takımını sakinleştirmesi lazımdı, maalesef OLMADI.

İki hedefsiz büyüğün maçı, bir garip maç böyle bitti. Rakip 9 kişiyken hiçbir çözüm üretemeyen sarı kırmızılıların perşembe İTALYA’dan turla dönmesi MUCİZE olur. Kalan 3 günde takım ve DENİZLİ’nin “bu forma UEFA ve SUPER KUPA galibi, 4 yıldızı olan G.SARAY FORMASI ” olduğunu hatırlamasıyla gerçek olabilir.

Ama derseniz antropoz sonrası sadece tuvaletten tuvalete hatırlanma esprisi gibi.. BU DAHA OLASI bu görüntüyle.. Umarım perşembe diğer fonksiyonunda hatırlanması umuduyla… Düzelteyim DİLEĞİYLE (Artık UMUT cümlede bile YASAKKKKKKKKK) !!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @iskendergen1

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular