https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

PERŞEMBE’NİN GELİŞİ

Okunması Gerekenler

ALP ERALPKasımpaşa maçından belliydi maalesef bazı şeyler.

Çok çok kötüydü o gün takım ofansif olarak.
Bugün bazı pozisyonlara girilmiş olsa da bence hala, sezon başından beri Fenerbahçe bir hücum organizasyonu oluşturabilmiş değil. Bunun en büyük sebebi de oyuncuların çok hareketsiz olması diye düşünüyorum.
Örneğin orta sahada bir oyuncu kafayı kaldırıyor, bakıyor santrafor rakip stoperlerin kucağında,açıklar kaçmıyor, diğer orta saha oyuncuları yerlerinde çakılı. Dolayısıyla rakipler için kolay savunulur bir hal alıyor Fenerbahçe’nin oyunu. Nani bir kez defansın arkasına koşu yaptı bugün gol oldu, Volkan bir kez yaptı karşı karşıya kaçırdı. Bu koşuların,verkaçların, beklerin bindirmelerinin çok çok daha fazla olması lazım. Olmadığında statik bir oyun ortaya çıkıyor maalesef ve hiç keyif vermiyor.
fb molde pereiraBunu çözmesi gereken de tabii ki Pereira. Ancak Pereira da bugün maalesef formsuzlar listesinin en başındaydı. 4-3-3’ten 4-4-2’ye geçerken Mehmet Topal’ı çıkarması intihar gibiydi, orta sahanın direncini sıfırladı. Bu değişiklik sonrası sanki takım da kabullendi yenilgiyi, tamamen gardı düştü oyuncuların. Tribünlerin de aşırı baskısı devreye girince sanki eli ayağı dolaştı futbolcuların, top kayıpları ardarda geldi.
Tribün demişken bu sezonki en büyük transfer olarak görmüştüm ben tribünlerin geri gelişini ancak bu gece maalesef yarardan çok zararı vardı tribünlerin.Rekor sayıdaki 38.000 kombinenin içinde belli ki yeni transferlerin gazıyla ilk kez kombine alanlar var. Ancak tribün kültüründen henüz uzak olan bu arkadaşlar fazlasıyla sabırsız davranıyorlar. Özellikle her kötü skorda bazı futbolcuları günah keçisi seçip maç içerisinde ıslıklamayı artık bırakmamız gerekiyor.
fb molde 4Baskıdan en fazla etkilenen futbolcuların başında Ozan Tufan geliyordu. Volkan Şen’in zaten her an ”ben küstüm ,oynamıyorum” diyebilecek bir vücut dili var. Caner’e kaptanlık bandı maalesef sorumluluk değil, yerini sürekli kaybetme sorumsuzluğu vermiş, Van Persie bir türlü istenen seviyeye yaklaşamıyor bile, Meireles ikili mücadelelere girerken anlıyorsunuz ”idare ettiğini”, Alves ise 3 maçtır kendisi yokken rakiplere hiç olmazsa pozisyon vermeyen takımın defansını varlığıyla yine ”kırılgan” hale getirmiş.
Takım olarak ta üretkenlikten uzak, bireysel yeteneklerin sahaya yansımadığı, ikili mücadelelerin çoklukla kaybedildiği ve oyun disiplininin sonlara doğru dip yaptığı bir maç izledik. Kısaca Fenerbahçe’de şu an için sorun çok. Hocanın pazar günkü Bursa maçına kadar çalışması gereken çok ders var.
fb molde 1Yapılması gereken en önemli şey hemen ama hemen bu maçı unutmak. Hoca bu maçtan gerekli dersleri çıkartırken futbolcular da akıllarından silecekler bu maçı. Bursa karşısında full konsantre, istekli ve diri bir takım olmalı sahada. Yeni bir başlangıç yapmak için güzel bir fırsat aslında Bursa maçı.
Bugünkü telafisi olan mağlubiyet te belki hayırlı bir uyarı olmuştur Fenerbahçe için.
Eğer pazar günü ilk 15 dakika saldıran ve rakibi domine eden bir Fenerbahçe görürsek sahada bilin ki gereken mesaj alınmıştır,Fenerbahçe esas o gün lige başlamıştır.
mail : alp.eralp@abcspor.com
twitter : @alperalp72

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular