https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

PEREIRA İÇİN ELEŞTİRİ ZAMANI

Okunması Gerekenler

murat asik resimPereira İçin Eleştiri Zamanı

Fenerbahçe dün akşam biraz şans biraz bireysel oyuncu kalitesiyle, 2-0 geriye düştüğü zorlu Celtic deplasmanından puanla dönerek Avrupa Ligi’nde gruptan çıkma umutlarını taze tuttu. Fakat son 3 maçlık seriye bakıldığında (Bursa, Beşiktaş  ve Celtic) sadece 1 galibiyet alan Fenerbahçe’de, benim de sezon başında çok umutlu olduğum Vitor Pereira’nın yeterliliği tartışılması gereken bir konu haline geldi. Fenerbahçe takımı zaten maçlara teknik direktörsüz de çıksa, eldeki kadro bu skorları alır. Peki Pereira neden eleştirilmeli ? Biz tabii ki onun kadar bilemeyiz ama sen teknik direktör olarak bu kaliteli kadroya ekstra bir katkı sağlamıyorsan, Türkiye’de ki işsiz onlarca teknik direktörün günahı ne?

fb celtic kadroGelelim kendi açıklamalarına ve çelişkilerine.. Molde maçı öncesi kendisine sorulan kondüsyon ve yükleme çalışmaları yapılmıyor mu sorusuna, benim takımlarım idmanlarda bolca pas ve şut çalışması yapar, bende bu metoda inanıyorum ve böyle yükleme yapıyorum dedi. Dün Celtic maçının ilk yarısında kaleye çekilen şut “2” yapılan pas hataları saymakla bitmez.. Takım fizik olarak yerlerde hala forma girmeyen Van Persie, Ozan Tufan gibi oyuncuları geçtim fizik olarak doğal kuvveti olan Nani bile artık düşüşe geçti. Bu oyuncuları forma sokmak, haftada 2-3 maç oynayacak hale getirmek, sanırım ne benim ne de sizlerin görevi. Diyebilirsiniz ki takım hem Beşiktaş hem Celtic maçlarında geriden geldi skoru dengeledi.. Kimse bu tepkileri hocaya bağlamasın.. Dün gece özelinde, Volkan Şen’in sakatlanması, sahadaki Fenerbahçe kadrosunun kalitesi, mağlubiyete ve sahada oynanan silik oyuna bu reaksiyonu öyle ya da böyle verecekti. Maç sonu Fenerbahçe’de bir stoper sorunu yok, Bruno da gayet iyiydi diyen bir teknik direktör ya bizlerle dalga geçiyor ya da hakikaten aklı başka yerlerde maça konsantre olmuyor..  Maçın son 10 dakikası 3 stopere döndü Sayın Pereira,; bunu Aykut Kocaman veya İsmail Kartal yapsa şu anda onlardan kötüsü yoktu. Ama  bu hoca tribüne oynama işini iyi çözmüş, Portekiz ve Yunan kaynaklı bilgilere bakarsak, tribüne oynama işinin henüz başlarında olduğu ve her maç üzerine koyarak bunu arttıracağı söyleniyor.

FB CELTIC 123Kaleci Ribeiro’nun kontratında Avrupa ve Türkiye Kupası maçlarında oynar gibi özel bir madde yoksa, hangi özellikleriyle Volkan Demirel’i haydi onu da geçelim Ertuğrul Taşkıran’ı kesip ilk 11’de sahaya çıkabiliyor ? Bruno Alves’in yanında oynayan her stoper kötü, sürekli değişiyor ama Bruno Alves değişmiyor. Vitor Pereira, küçük te olsa Portekiz’de üst seviye takımlarda tekrar çalışma veya milli takımın başına geçmesine Bruno Alves köstek olmasın diye düşünüyor olabilir mi ?

Tabii ki Celtic deplasmanında alınan 1 puan, Beşiktaş maçında içine Emenike kaçan Fernandao’nun geri dönüşü, Diego’nun geri dönüşü, Raul’un her maç üzerine koyarak devam etmesi akılda kalan güzel şeylerden  bazılarıydı. Hep söylüyorum hepimizin ortak amacı, isteği ve düşüncesi Fenerbahçe’nin sahada başarılı olması. Bunu illa skor olarak ta düşünmemek lazım, takım sahaya çıkar rakibini sahadan siler, şanssız bir gol yer ve puan kaybeder. Ama umut verir, gelecek maçlara güvenle bakmayı sağlar o zaman en büyük Pereira destekçisi ben olurum. Ayrıca 70 milyon Euro transfer bütçesi harcamış, dünya yıldızlarını kadroya katmış Fenerbahçe’ye sadece Türkiye Şampiyonluğu hedefi koymak kimseye yakışmaz.  Sağlıcakla kalın..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : murat.asik@abcspor.com

twitter : @muratasik_

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular