https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

P.K.SUBBAN..

Okunması Gerekenler

OZKAN TEMURAsi, Savaşçı ruhlu Habs; kim derdi ki tüm sezon sadece hızına ve kabiliyetine güvenerek oynayan takım playofflarda hemde ligin fizik olarak en üstün takımına karşı oynadığı fiziki  oyun ve hızla şapka çıkartabilsin?

subban1Boston bundan sonra kazanmak için kendisine alışılagelmiş robüst stillerinin harici başka yöntem bulmak zorunda!  Geride kalan 3 maça bakıldığında, Montreal her maça, tam bir playoff ekibinin oynaması gerektiği gibi çıktı. Tamamen bir bütün olarak, Boston’dan çekinmek yerine direk üzerlerine oynayarak, özellikle hücumda sürekli pres yaparak Boston’nun ağır kalan defansını hata yapmaya zorladılar.

Üç maça baktığımızda Bostondaki ikinci maçın son 6 dakikası hariç bu sistemi büyük başarıyla uyguladılar.  Tabii ki bunları söylerken Carey Price ve PK Subban’ın da haklarını yememek lazım!

subban2P.K. Subban geçtiğimiz yılın James Norris ödül sahibi (heryıl ligin en iyi defans oyuncusuna verilen ödül) defansif anlamda her ne kadar kusursuza yakın  oynadıysa da, şu ana kadar playofflarda oynadığı 7 maçta topladığı 11 puanla ofansif anlamda da takımın vazgeçilmez parçası olduğunu herkese kanıtladı. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, doğuştan gelme kabiliyetine bir de Soshi’de kazandığı tecrübeyi ekleyince tartışmasız öldürücü gücü oldu takımının.

Geçtiğimiz Bostondaki maç boyu,  birkaç kendini bilmez Boston taraftarının kendisine karşı yaptıkları Rasist ’IRKCI’ davranışlara o en güzel cevabı attığı gollerle verdi. Her zaman doğan her karışıklığın içerisinde gibi görünse de geçen senelerden farklı, birşekilde sakin kalmayı başararak, takımının kendisine en çok ihtiyacı olduğu zamanlarda hep bir fazlasını yaptı şu ana kadar.

subban3 Onun bu derece sakin kalışı Boston’lu oyuncuların sinirlerini bir derece daha bozdu. Ne yapsalar onu oyuna olan konsantrasyonunu bozamadılar! Bunun sonu sürekli hata yapıp penaltı kutusunda buldular kendilerini.. Geçen maçta kendisine verilen pekte hak haketmediği bir penaltının dönüşünde yakaladığı bire bir pozisyonu affetmeyip gol yapınca, tüm Boston lu oyuncuların hayal kırıklığı gol sonrası yüzlerinden okunuyordu.

Durum onu gösteriyor ki Carry Price ve P.K. Subban ın liderliğinde  takımın yakaladığı momentum devam edecek gibi.. Eğer Claude Julien Perşembe akşamı başka bir çözüm üretemezse, Boston Bruins bu seriyi kaybedeceğe benziyor!

ozkan.temur@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular