https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ONLAR ÇEVİRDİ

Okunması Gerekenler

Devre arası olduğunda herhalde çoğumuz “eyvah” dedik. Hiç oyuna girememiştik. Top yapmaya çalışıyorduk ama ağır sahada organize tek atak bile geliştirememiştik. Bir de golü kalemizde görünce işler iyice sarpa sardı. Acaba şampiyonluk zora mı giriyor düşüncesi ister istemez kafamızı kurcalamaya başlamıştı.

Önce İsmail Hoca girdi devreye. 3 oyuncu birden değiştirdi. Aslında teknik olan ve bu sahada kaybolma riski bulunan Irfan Can, Kayseri’deki kırmızı karttan beri topun ağzında olan ve yemediği hakaret kalmayan Mert Hakan ve “neden geri geldi?” denilen Serdar Dursun girdiler oyuna. Radikal değişikliklere bir türlü gitmediği icin ben dahil bir çok kişi tarafından elestirien Ismail Kartal bu kez sezonun en radikal oyuncu değişikliğine gitti ve bu değişiklik te maçı getirdi. Her üç oyuncu da hem oyuna hem de skora büyük katkıda bulundular.

Bu aslında hepimize bir ders. O kadar kolay değersizleştiriyoruz ki biz hocaları ve oyuncuları. Bir hafta göklere çıkarıp ertesi hafta beceriksiz, hain, çöp ilan ediyoruz. Aslında yanlışı daha çok onlar değil belki de bizler yapıyoruzdur?

Bu söylediğim ne hoca güzellemesi ne de yerin dibine sokulan oyuncuların savunması. Bu maçı kazandık diye İsmail Hoca taktik deha olmadı, Mert Hakan da Fenerbahçe’nin değişmez 11 oyuncusu olmayacak. Ancak hepsi ellerinden geldiğince islerini yapmaya gayret ediyorlar. Hepimizden biraz daha fazla saygıyı da hakediyorlar.

Bugün oyunun fazla analizi olmaz. Bu sahada mücadele ön plana çıkar. Çağlar, Dziku ve özellikle 2.yarı İsmail çok iyi mücadele ettiler. Tadiç sönük kaldı. Dzeko hem liderlik yaptı hem maçı aldi. Ferdi’de bir keyifsizlik var,çözemedim. Biraz moral motivasyona ihtiyacı var bence. Ama bugün elestiri günü değil, bu ağır koşullarda maçı çevirip 3 puanla eve dönenleri alkışlama günü.

Ağır koşul demişken bütün hafta Galatasaray’ın yarın oynayacağı Eryaman Stadı konuşuldu. Fenerbahçe’nin bundan önce oynadığı berbat zeminler de bugünkü zemin de kimsenin aklina hiç gelmedi. Türkiye’deki çifte standart yine anlayabilecek vicdan sahibi insanların gözüne sokuldu.

Ha bir de bugün yine bir Fenerbahce maçında saha karıştı. Adana Demir, Basakşehir, Alanya, Kayseri ve başka maçlarımızda olduğu gibi yine rakip yedek kulübeler sahaya daldi. Oyun uzun sure durdu. Hırsın ötesinde şeyler oldu yine.
Anlayabilenler o mesajı da almışlardır.
Yerden yere vurulan isimler maçı cevirdi diye gözlerden kaçtığı sanılmasın. Fenerbahçe başka bir lig oynamaya devam ediyor.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular