https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ÖNEMLİ DETAYLAR

Okunması Gerekenler

ÖNEMLİ DETAYLAR

Cska maçı play off’ları garantilemiş iki takım açısından da prestijden öteye gitmeyecek, kazanana sadece aradaki rekabeti körükleyecek haz veren bir oyundu.

Maça sürekli çembere giderek ve boyalı bölgede Hines’ın kuvvetini kullanarak başlayan Rus’lar Fenerbahçe Doğuş’u da topa baskıyla yıldırıp, dış şuta mahkum ederek ilk planlarında başarılı oldular. Sarı lacivertlilerin yaptıkları kolay top kayıpları da Cska’nın ekmeğine yağ sürdü. Her şeye rağmen 17-10 önde olan ev sahibi Itoudis molasından 10-0’la dönecek pozisyonları vermese, ilk devre biterken savunma zafiyetini telafi edecek skoru bulabilirlerdi.

2.devrenin tamamını Cska’yı savunma da iterek ve Kaliniç, Vesely destroyerlerini de hücumda çember altından trölleyerek oynatan Obradoviç planının bu kısmında oldukça başarılıydı. Zira ilk devre 44 sayı yiyen takım 3.çeyrekte sadece 10 sayıya izin verdi.

Son çeyreğe Guduriç, Kaliniç, Nunnaly, Jan, Melli beşiyle başlayan ve savunmada daha da sertleşeceğinin sinyalini veren coach’un düşünemediği hücumda Guduriç-Melli ikili oyunu sonrası yapılan kolay top kaybının vereceği 0-7’lik Cska serisiydi. Eğer Guduriç o pası acele vermese ya da Melli yarım adım önde olsa çembere bomboş gidecek ve pozisyonu içine bırakarak sonuçlandıracaktı. İşte an ve detay basketbolun vazgeçilmez dönemleri.

Maçın sonunda gelen Sloukas pozisyonu çizgiye giderken son adam faulü centilmenlik dışı kararı getirmese de uzatma için acaba dedirtirken yine bir son top hikayesiyle Cska maçı kazandı. Fenerbahçe Doğuş bu kadar şanssızlık yaşadığı geceyi belki dün de bırakacak yarın Belgrad’da 2.kez şampiyonluğu kutlarken geçmişteki bu detaylardan aldığı güvenle yoluna emin adımlarla devam edecek. Zira 3 çeyrek geride bitirilen bir maçı son topta kaybediyorsan an ile kazanabileceğini de ispat eden bir takım var.

Bu sezon iç sahada alışık olmadığı şekilde Olympiakos, Real Madrid ve Cska mağlubiyetleri yaşamak hoş olmasa da telafisi mümkün..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular