https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MUSLERA VE VOLKAN, MUTLULAR VE MUTSUZLAR

Okunması Gerekenler

MUSLERA VE VOLKAN, MUTLULAR VE MUTSUZLAR

Her iki hoca da topu orta sahada tutmayı hedefleyen iki diziliş ile sahadaydı. Ekici ve Fernando kararlarındaki en önemli nedenleri buydu.

İlk yarıda Fenerbahçe egemenliğinde geçen 30-45 arasını saymazsak üstünlük kuran da olamadı. Top orta sahada çok fren yapmasa da, on sekizler ile orta yuvarlak arasında topu dövüp durdular. Geriden daha etkili kontratağa çıkmak için yöntemleri buydu.

İlk 60 dakikalık bu tuhaf peşrev bittikten sonra, iki takım da karşı kalelere defalarca akın düzenledi. İki kalede ise Muslera ve Volkan devleşti. Her ikisi de fabrika ayarlarına döndü.

Oyun anlamında, uzun süre sonra Muslera’yı on sekize hakim gören Galatasaraylılar ve Volkan’ı sadece oyunun kendisine konsantre halde gören Fenerbahçeliler’in bu gol atamama serisinde mutlu oldukları tek şey de bu durum oldu.

İzlediğim en tatsız derbilerden biri olmaya doğru giderken, son yarım saatte oldukça maceralı bir maç haline gelen karşılaşma için, başta kolay penaltı, kolay karttan kaçınan Bülent Yıldırım ile, kalelerinde devleşen Muslera ve Volkan’ı kutluyorum.

Maçın sonunda Kadıköy deplasmanında alabilecekleri en iyi ikinci şey galibiyetten sonra beraberlik olan Galatasaraylılar ve yine puan durumu itibarıyla iki ekibin arasındaki karşılaşmada kendilerine en çok yarar sağlayacak ikinci senaryo Fenerbahçe galibiyetinden sonra beraberlik olan Beşiktaş ve Başakşehirliler de oldukça mutludur diye tahmin ediyorum. Elbette yarın onlar da berabere kalmazsa. Fenerbahçeliler mutsuz olabilirler. Ancak bu yıl lig acayip bir ruh haline büründü. Son haftaya gelmeden kupa kendini sahibine kolay kolay göstermeyecek.

Daha sekiz hafta var. Tünelin öbür ucundan ise içeri hala ışık girmiş değil.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: murat.guler@abcspor.com

twitter: @kirjalian

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular