https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

OAKA’DA YENİ BİR ‘GROUNDHOG DAY’ GECESİ!

Okunması Gerekenler

BURAK BELGENOAKA’da maç KABUS gibi başladı, öyle devam etti ve öyle de bitti! Daha maçın 13.dakikasında toplamda 41, dışardan Slaughter, içerden de Batista ile 31 sayı bulmuşlardı bile ki o dakikaya dek FB’nin 12 oyuncudan bulduğu toplam sayısı sadece 21 idi..

İlk yarı bittiğinde 10/12 yani %83’lük bir üç sayı bombardımanı gördük potamızda ve FINAL FOUR hedefleyen bir takımın bir devrede ne olursa olsun TAM 59 SAYI yemesinin izahı yok!

Atina’da yine yeni bir GROUNDHOG DAY filmi gecesi yaşadık. Rakip ne kadar yüzdeli attı, şansa bak, hep bizim maçlara denk geliyor söylemlerinin benzerlerini son 3 sene içinde maalesef onlarca kez görmüştük.

fb obraOBRADOVIC bu takıma oyun kurucu ve pivot istemiyorum diyor ama kimi oyuna sürse 2 dakikada çıldırıp yerine bir diğerini alıyor.. Ondan da fayda gelemeyeceğini anladığında da  bir sonrakini.. İSTEMİYOR hali buysa, istiyorken takınacağı tavrı cidden merak ediyorum!!!

İLK TUR MAÇLARI gazozuna dedik ama diğer gruplarda en az 2’şer amiyane tabirle ‘fasulye’ diyebileceğimiz takım varken, FB ÜLKER’in grubunda bu rakam sadece 1 ve 5 iddiası olan takımdan bir tanesi DAHA İLK TURDAN dışarda kalacak!

GRUBUN en iyi takımı BARCELONA’ yı dışarı alırsak, diğer güç dengesi birbirine yakın 4 takımdan en az 2- tanesi hatta belki de 3, 10 maç sonunda grubu aynı puanda bitirecekler. Onun için maçları kaybetsen bile bu tip inanılması güç farklarla yenilmek; olası bir ikili, hatta üçlü averaj halinde kısa çöpü çeken takım olma ihtimali maalesef fazlasıyla artırıyor!

fener pao 2Yine de 3 çeyrek sonunda 30 sayılara çıkan fark VE yenen 82 sayı sonrası, son periyot PAO’nun dizginleri çekmesi ile potamızda 100’u görmeden ve 18 sayı diferansla 91-73 kaybettik. BUNA DA ŞÜKÜR diyelim çünkü bu kadar felaket ötesi bir gecede GUINESS’lik bir maç yaşayabilir ve tarihte utanç gecesi bir skorla anılabilirdik.

HEP AYNI ŞEYLERİ yazmaktan bıktım! Gerçi 3 senedir yazıyorum ve yazdığımla kalıyorum.. En acısı da bu KAFA YAPISI devam ettiği sürece, bundan sonrasına da maalesef yazdığımla kalacağım gibi gözüküyor!

BİR MUSİBET 1000 NAHİSATTAN iyidir. Organizasyonu sağlayacak, F4 hedefi olan diğer takımlardaki gibi  gerçek bir 1 numarası VE pota altında kuş uçurtmayan, uçan sineği avlayacak bir 5 numarası olmayan takımın FINAL FOUR’a çıkma şansı YAZI-TURA ATARKEN dik gelme oranıyla aynı..

BU İKİ BÖLGEYE NOKTA VURUŞU transfer yapmamak için söylenecek en hafif tabir, kimse kusura bakmasın GERİZEKALILIK olur!

Kadro mühendisliği denen birşey var.. Bu kelime çıkletten çıkma değil, bu sporun, hatta her takım sporunun olmazsa olmazı..Bu açıklamayı kim yapar bilmiyorum ama 25 Milyon Euro bütçeli takımın, DIAMANTIDIS haricinde toplamda 7 Milyon Euro kontrata oynayan oyunculara sürklase olmasının bir açıklaması olmalı!

fener pao 1İLK İKİ MAÇ kıstas değil, asıl sahne OAKA ile  başlayacak 3 maçlık seri diye yazmıştım geçen haftaki Polonya deplasman galibiyeti sonrası.. Ve zorluk derecesi yüksek ilk deplasmanda boyumuzun ölçüsünü fazlasıyla aldık!

Maçlar kazanıldığında hatalar gözükse de hali altına süpürülüp gözardı ediliyor. Belki bugün ilk 3 çeyrekte yenen 82 sayi ve neredeyse 30 sayılık fark bazı şeyleri FB ÜLKER TEKNİK HEYETİNİN gözlerine!!! sokmayı başarmıştır ve TOP16 öncesi ‘ tabii ki olur da kalabilirsek’ bu OLMAZSA OLMAZ hamleler yapılır.

Olur da ilk turda elenirsek; benim çok beğendiğim, hatta ötesinde hayranı olduğum, Avrupa basketbolun peygamberi diye düşündüğüm OBRADOVIC gökten gerçek peygamber olarak da inse, o saatten sonra bana değil basketbol bilgisini, 2+2=4′ e bile inandıramaz!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

burak.belgen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular