https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

NBA FİNAL SERİSİ 4.MAÇINDAN ÇARPICI İSTATİSTİKLER

Okunması Gerekenler

***Maçın yıldızı Warriors’dan Andre Iguodala ‘Iggy’ idi. Karşılaşmayı 22 sayıyla bitirerek sezon rekorunu kıran forvet, ayrıca 8 ribaund alırken, hepsinden de önemlisi LeBron James’i adeta kitledi ve ilk 3 maçı kasıp kavuran forveti  savunurken 4/14’de tuttu ve bir de elinden top çaldı.

***Jr Smith 8 üçlük denemesinde SIFIR çekerken, Çavs toplamda da 4/27 isabet bulabildi.

***Cavs’da Rus pivot Mozgov 28 sayıyla kendi rekorunu kırarken, maçı 20 sayıyla bitiren LeBron James, ilk 4 maç sonunda ilk kez takımının en skorer ismi olamadı.

***Cavs boyalı alan dışından 6/45’lik yani %13.3’lük bir yüzde ile oynadı ve sezonun en kötü performansı!

***Warriors maçı 21 sayı farkla 103-82 kazandı ve bu NBA tarihinde, final serisinde geriden gelen takımın attığı en yüksek farklı skor.

***Warriors ilk maçı kazanıp, sonrasındaki 2 karşılaşmayı kaybetmişti ama 4.maçı kazanarak, kalan maçlara bakmaksızın sezonu 3 maç üst üste kaybetmeden bitirmeyi garantiledi. Ve bunu bu sene başarbilen tek takım oldular.

*** Karşılaşmanın en ilginç istatistiklerinden biri, en çok sayı atan ( Mozgov-28), en çok asist yapan ( LeBron James-8) oyuncularla, en çok ribaund alan 3 ismin (Thompson 13- LeBron James 12- Mozgov 10) Cavs’dan çıkmasına rağmen, maç sonunda Warriors lehine oluşan 21 sayılık farktı!

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular