https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

NASIL BAŞLARSAN…

Okunması Gerekenler

7 maç önce Hamza Hamzaoğlu ile son Avrupa galibiyetimiz. Benfica 2-1. O tarihten bugüne aldığımız sonuçlar ve tabii ki cezalar ve OSTERSUND faciası!. Oysa Türkiye’nin Batıya açılan penceresi, UEFA ve SUPER CUP ünvanlı koca çınar bu değildi. Bu gece de iyi bir hocayla ne olduğunu ne olabileceğini dosta düşmana gösterdi. Yani meşhur işyeri duvar yazılarından bir kesit sundu “NASIL BAŞLARSAN ÖYLE BİTİRİRSİN”.

Düşünün Mustafa başkanın ikna ve diplomasi yeteneğiyle kılpayı cezadan kurtuluş, kadronuz sınırlandırılmış, Ve ancak satarsanız oyuncu alabileceğiniz bir ön hazırlık devresi. Net bir striker golcü alamamışsınız. Ama bu camia Terimle parasız pulsuz, 6 haftalığına altyapı hocası Cevat Güler’le mucizevi şampiyonluk, 100 bin dolarlık Niculescu, Viktoria’larla şampiyonlar Ligi’nde inanılmaz işler yapmış bir geleneğe sahip. Yani bir biçimde oluyor ve biz de bu bir şekildenin hayranıyız. Dün gece ilk 20 dakika öyle bir iştahla başladı ki sarı kırmızılılar..Vay vay vay!.

20 dakika 1-0 geçti ama 2 ve ya 3. de olabilirdi. Sonra gelen 25 dakika ise ilk 20 yirmi ile gece ile gündüz kadar farklıydı. Twitter da “acaba o dakikalarda Lokomotiv gol atsa ne olurdu geyikleri trendtopic oldu ama G.saray, 25 yıldır eline kadın eli değmemiş bir gemici kadar açtı, iştahlıydı. 2.yarı ise EREN in herkesi “hadi len” dedirten cesareti, frikiği.. Sonrası Emre ve Rodriguez’le kaçan 2 mutlak gol ve en nihayeti Selçuk’la finally 3-0. Çok iyi bir başlangıç oldu gerçekten ve ben bu gurupta, eski doktorun dikkat çekme amaçlı (her zamanki tarzı) aksine ilerde daha iyi bir G.Saray izleyeceğimizi düşünüyorum.

Aslında bir BELHANDA sürprizi yaşadık, Terim inanılmaz sabırlı, babacan biri ama o da artık dün anlamıştır birşeyleri. Akhisar maçında Feghouli ve Trabzon maçında da Mariano ve Maicon belli ki hocanın gözünden düşenler ama benim bildiğim bir şekilde hırslandırarak bu adamları tekrar parlatacak. Dün gecenin yıldızlarından N’Diaye’nin hırsının kurbanı olması, herkese her an için gereksinim olduğunun kanıtı.

Schalke ve Porto’nun da puanları paylaşmasıyla herşey güzel başladı..Umarım böyle de devam edecek. Dediğim gibi NASIL BAŞLARSAN…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular