https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MÜJDE, MÜJDE SİZE!

Okunması GerekenlerNormal
0
false
false
false

EN-CA
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

BARIS TUMOKBu çorap seçimi acaba çok fazla tepki çeken Türk hakem camiasını Sn. Ünal Aysal’ın deyimiyle ”Daha seksi ve arzulanan, beğenilen” bir hale getirmek için yapılan bir imaj çalışması mıdır bilemiyorum ama uyarmak boynumuzun borcu: ”Diz Altı İnce Çorap” tabir edilen çoraplar genelde pantolon veya uzun etek altına tercih edilir, kısa şortla pek şık olmuyor.

Ayrıca eklemeliyim ki Fenerbahçe’nin baskılı oyununa ve müthiş presine çok sayıda kasti, zaman zaman direkt sakatlamaya yönelik faullerle cevap veren K. Erciyesspor’a bırakın hakedilen kartları göstermeyi, zaman zaman faulleri bile çalmayı ihmal eden bir hakemin zaten ne giyerse giysin (!) beğenilmesi pek mümkün değil.

Emenike’nin İnadı

Sahada olan bitene dönersek, Fenerbahçe sezon başından beri alışık olduğumuz gibi her istatistikte rakibine üstünlük kurduğu bir maçı daha geride bıraktığını söyleyebiliriz. Sarı lacivertli ekibin mücadele gücünü, 90 dakika boyunca skordan bağımsız bir şekilde tempoyu hiç düşürmemesini ve yoğun pres ve bol pas yaparak, bol pozisyona girerek oynadığı oyunu takdir etmemek mümkün değil. Fakat Fenerbahçe forvetine de dikkat çekmek lazım.

emenike Fenerbahçe ileri ucundaki iki önemli isim, Sow ve Emenike fiziksel artıları ile takıma büyük katkı sağlarlarken aynı zamanda da maalesef zaman zaman dün akşam olduğu yanlış tercihleri ile sıkıntı yaratıyorlar. Dün gece de hem Emenike hem Sow’un ülke genelinde dil altı hapı tüketimine tavan yaptırdığını tahmin edebiliyorum.

Özellikle Emenike’nin ”Ben gol atacağım!” inadı ile top ayağına geldiğinde kaleden başka hiç birşeyi düşünmemesi bu gece Fenerbahçe’ye çok pahalıya mal olabilirdi. Bu seviyedeki futbolculara artık temel futbol eğitimi verilemez elbette ama bu sıkıntı da bir şekilde giderilmeli. Bir yanda hep olması gereken yerde olan ve her zaman istediğini yapamasa bile istisnasız her pas / şut tercihi doğru olan Kuyt varken, hakikaten Emenike’nin yaptıkları ilginç bir kontrast yaratıyor ve bazen çok can sıkıcı olabiliyor.

moussa sowBu noktada Fenerbahçe hakkında çok önemli bir noktayı vurgulamak lazım. Emenike ve Sow’un kötü (veya şanssız) oyununa ek olarak Alper Potuk’un kötü gününde olduğunu, Fenerbahçe defansının zaman zaman Edinho karşısında çok zor durumlara düştüğünü velhasıl, zaman zaman takımın neredeyse yarısının istedikleri şeyleri yapamadıklarını gördük. Ama Rıdvan Dilmen’in çok sevdiği ve sık sık tekrarladığı gibi, Fenerbahçe’liler ”Kötü pas atabilirsin, kötü şut çekebilirsin, kötü oynayabilirsin ama kötü koşamazsın” prensibi ile sahada müthiş bir mücadele örneği veriyorlar ve bir çok oyuncunun aksadığı anlarda bile bir bütün olarak çok iyi oynuyorlar.

Kayseri ekibini ise Fenerbahçe karşısında, özellikle ilk yarıda gösterebildikleri direnç için kutluyorum. Bazı oyuncularının ”Adam öldürmeye tam teşebbüs” suçlamalarına hedef olabilecek kadar gaddarca müdahalelerini bir yana bırakırsak, K. Erciyesspor’un Kadikoy’de çoğu takımın beceremediği kadar etkili olduğunu ve Fenerbahçe’yi bazı anlarda derbi maçlarından bile fazla zorladığını kabul etmek lazım. Daha şimdiden ülke tarihinin en başarılı devre arası transferlerinden biri olarak herkesin onayını alan ve muhtemelen diğer kulüpler tarafından kıskanç gözlerle izlenilen Edinho’nun, Yasin’in ve tabii ki kaleci Gökhan’ın güzel oyunu ayrıca dikkat çekiciydi. Bu güzel ve dirençli oyunlarını, Emenike’nin biraz da şans ile attığı gol olmasa az daha puan alarak süsleyeceklerdi.

Şampiyonluk Müjdesi

Fenerbahçe tribünlerinin Hababam Sınıfı’na, Musa Sow’un ise Daniel Guiza’ya selam çaktığı bu duygusal gecenin kazananı Fenerbahçe, son 9 haftaya 8 puan farkla girdi ve ligin zirvesindeki takımların oyununa baktığımızda bu puanın kapanmak bir yana, açılması çok daha mümkün. Şampiyonluk kupasının yolun sonunda artık net şekilde görülmeye başladığını söyleyebiliriz.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular