https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MIAMI ATP 1000

Okunması Gerekenler

emre burkutoglu2Miami’de düzenlenen Sony Open ATP 1000 turnuvası geçen hafta başladı.
Bir önceki haftayı Indian Wells – California’da geçiren bütün oyuncular çantaları toplayıp Miami’ye geçtiler.
Indian Wells’e California demek yerine Arizona dense daha doğru olur. Çöl sıcağında 35 derecelere dayanan hava sıcaklığında yıpranan tenisçilere 25-27 derecelerdeki  Miami vaha gibi geldi.
Fikstüre baktığımız zaman Nadal’ın olduğu üst taraf, solak İspanyol için kabul edilebilir zorluk seviyesinde. Ancak fikstürün alt tarafı kelimenin tam anlamıyla alev alev yanıyor.
Gün geçtikçe azalan tek el backhand’in son temsilcileri Federer ve Gasquet kapışması yarın sahne alacak. Bu iki oyuncunun kazananı, tenisini seyretmekten hiç zevk almadığım David Ferrer ve Japon Nishikori eşleşmesinin galibi ile karşı karşıya gelecek.
Alt taraftaki diğer eşleşme, Büyük Britanyaya 77 sene sonra Wimbledon şampiyonluğu getiren Andy Murray ile iyi gününde dünyadaki herkesi yenebilecek kapasitede olmasına rağmen kötü gününde de en sıradan oyuncuya bile yenilebilecek, Fransızların Yannick Noah’dan beri grand slam şampiyonluğu hasretine son vermesini bekledikleri Tsonga arasında. Bu 2 oyuncunun galibi çok büyük bir sürpriz olmazsa Djokovic ile karşı karşıya gelecek.
Benim tahminim alt taraftaki gayya kuyusundan Federer ve Djokovic çıkıp finalde Nadal’ın rakibi olmak için savaş verecekler.
Bütün bu senaryoların gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini kestirmek elbette zor ancak TV kanallarının son yıllarda canlı tenis yayını sayısını arttırmaları sayesinde, bütün kapışmaları izleme fırsatımız olacak.

emre.burkutoglu@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular