https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MEMUR ÇOCUĞU

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENMEMUR ÇOCUĞU

 

bjk 6Belli Olduki Beşiktaş’I iki parçaya ayırıp inceleyeceğiz bu sene… Öndekiler  – Arkadakiler.. Atiba ve Necip’I dahil edip savunma dörtlüsü ile oyunu tutacak, forvete yakın ortasaha sı ve üç ön adamı ile vuracak Siyah Beyazlılar.. Ligde kazanılan 3 maçta bu sistem işlemiş idi.. Dün akşamki oyunda ise tutma işleminin başarı ile gerçeklesmesi yanında rakibi biterecek atakları göremedik. Bunda, Q17’nin el freni tadı, Kerim’in ise anlam verilemeyen koşuları büyük etkendi. Dün bir kez daha anlaşıldı ki savunmada ne kadar duvar örerseniz örün, önde başarılı olamaz iseniz mahalle takımı bile size son dakikalarda sıkıntı yaşatabilir.

 

bjk sken 3Kişisel performanslara baktığımızda iki kişi ön plana çıktı yine.. Necip ve İsmail gecenin alkış alanları idi bence takımımız içinde.. Dün maçı beraber seyrettiğimiz bir arkadaşımın’’ Atiba diye bir oyuncumuz olduğundan bile bahsetmeyelim, hiç yokmuş gibi yapalım ne olur ne olmaz nazarımız değer sakatlanır falan’’ laflarından sonra Atiba’nın takımın tek alternatifsiz oyuncu olduğunu buraya yazmayacağım bile J Gelelim Necip konusuna .. Çok net olarak söylüyorum ki 5 tane Lucas Leiva eder.. İlk defa bir oyuncunun alınmadığına sevindim ki Necip son 3 haftadır gösterdiği performans ile alkışı hakediyor. Veli dönse bile bu pozisyon onun için çantada keklik değil.. İsmail ise Tosic’den farklı olarak daha hareketli , çabuk, hızlı ve devamlılığı daha yüksek bir sol bek tipi.. Arasıra dalması, sakarlığı ve çotaklığı da eksi yönleri Yugo’ya göre.  Dün sahada gösterdiği performans ile Motta’nın çok önünde ve Tosic ile forma yarışında olabileceği sinyallerini verdi, inşallah devam eder..

 

Ön tarafta G:tore oyuna girdikten sonra 5 dakika hareket getirdi.. İyi isınmadımı ne sonrasında rakıdan kalkmış halı saha maçına gelmiş Ahmet abi tarzında yürüyerek oynadı.. Cenk ve Mario santrafor performansları olarak beklenin altında kalsalar da kenarlarında oynayan adamların çok daha kötülüğü sayesinde göze batmadılar.

 

bjk sken 7Son olarak, her yazıda adeta gelenek haline geldiği üzere bu sağ bek Beck’e değinmeden bitirmeyelim.. Araştırmadım ama ilk işim o olacak ; bu arkadaşın ailesi benimkiler gibi  memurdur büyük ihtimalle.. Annesi bunu küçüklüğünden beri aman oğlum sigortalı bir iş bul, işini yaparken sağa sola bulaşma, yeni bir iş arama bulunduğun yerde tutunmaya bak, işin olmayan hiçbirşeye bulaşma, aman risk alma sözleri ile büyütmüş kesin.. Yok yeni bir hamle yapayım , yeteneklerimi geliştireyim, yapamayacak olsam bile deneyeyim, risk alıp çok kazanç elde edeyim gibi bir tüccar mantığı ile yetişmemiş.. Buna sen beksin demişler hatta adını bile öyle koymuşlar.. Bu arkadaş da sağ bekde öyle bekliyor..Bek değil bekçi mübarek.. Ha önü yol geçen hanı olup da ya da pozisyon hatası yapıpta kalesini tehlikeye mi sokuyor? Hayır.. Ama dur ya önümde koca bir koridor var şu ileri gideyim bi bakayım orada da çocuklar top oynuyo  biraz da ilerde vurayım şu topa diyor mu?  Diyemiyor, annesi geliyor aklına.:)

 

Beşiktaşlılar yine yalnız kaldılar.. Medya başka işeylerle meşgul şimdi.. İstanbul’un sarışın kardeşleri sen mi çok yedin ben mi çok yedim kavgasına çoktan girdiler bile.. Hep derim durun yapmayın siz kardeşsiniz..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : bulent.bilirgen@abcspor.com

twitter : @BilirgenBulent

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular