https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MAVİLER’ LES BLEUS’ ÇEYREK FİNALDE

Okunması Gerekenler

METEHAN SOZUGECEN2.tur da en çekişmeli , heyecanlı geçmesi beklenen Fransa-Nijerya maçı biz futbolseverlerin beklediği gibi geçmedi. Takımlar çok kontrollü oynayarak elenmeme amaçlı oyun taktikleri ile sahada olduklarından futbol seyir zevki açısından tatmin etmese de heyecan sürekli üst düzeyde oluyor. Şahsi görüşüm takımlar finale uzanmak için mi mücadele edecekler yoksa biz tarafsız futbolseverleri mutlu etmek için mi? Bu ayrı bir tartışma konusu olur!

Nijerya maçta Musa, Emenike gibi hızlı forvetleriyle daha etkili başlamış olsa da gol yollarında tüm Afrika ekipleri gibi etkisiz kaldılar. Emenike nin golü santim hesabıyla ofsayta takılırken. Fransa ikinci yarının sonlarına doğru Cabaye ile direkten dönen topuna kadar etkinlik üretemedi. Bu pozisyondan sonra oyun ağırlığını koyan Fransa, Pogba’nın kaleci hatasından gelen topu kafa ile filelere göndermesiyle öne geçti.

fransa2Bu golden sonra tepki vermesi beklenen Nijerya tam ters tutum göstererek sonucu kabullenmiş bir görünüme girdi. Bunun sebebi moral motivasyonları ve yorgunlukları olarak sıralanabilir. Maçta dikkat çeken bir nokta da kornerlerde Nijerya‘nın arka direkte oyuncu bulundurmayarak bu etkili pozisyonları çok kolay harcadılar . Fundamental eksiklikleri çok belli oldu. Bu maçtan sonra çeyrek finalde Almanya ile eşleşecek Fransa’nın YOLA devam edemeyeceğini düşnüyorum.

metehan.sozugecen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular