https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MARSEL HAMBURG’DA İLK ELEMEYİ GEÇTİ

Okunması Gerekenler

EMRAH
Hamburg’da 1892 yılından beri düzenlenmekte olan, birkaç seneye kadar Masters turnuvalarından biriyken ve Nadal – Federer finallerine sahne olurken ana sponsorun çekilmesi sonucu ATP 500 seviyesine düşen German Open elemelerine katılan tenisçimiz Marsel İlhan ilk eleme maçında Alman Demian Raab’ı 6-4’lük 2 setle geçti.
Dünya sıralamasında 942. sırada bulunan rakibi karşısında maça iyi başlamayan ve 3-1 geriye düşen Marsel, daha sonra kendini toparladı ve maçı kolayca kazanmasını bildi. Ama böyle bir rakibe karşı çok fazla basit hata yaptığını da ifade edeyim.
hamburgYarın ana tabloya çıkmak için Arjantin’li dünya 96.sı Diego Sebastian Schwartzman’la mücadele edecek.
Turnuvanın 1 numaralı seri başı David Ferrer, turnuvaya katılacak diğer önemli isimlerden bazıları ise; Gilles Simon, Fabio Fognini, Alexandr Dolgopolov, Tommy Robredo, Philipp Kohlschreiber ve Mikhail Youzhny.
Bu arada 1 senedir takip ettiğim,birkaç antrenmanını da izlediğim, geleceğin kesin top 10 oyuncusu gözüyle baktığım, geçen ay dünya sıralamasında 665. sıradayken Braunschweig’da Mathieu’ yü yenerek kazandığı turnuvadan sonra 265.liğe yükselen 17 yaşındaki Hamburg’lu Alman Alexander Zverev’de turnuva direktörü Michael Stich’in wildcardıyla ana tabloya katılıyor.

emrah.seber@abcspor.com

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular