https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MALUMUN İLANI!

Okunması Gerekenler

BURAK BELGENFenerbahçe sezon başında oluşturulan kaliteli ama birbirini tamamlamayan oyunculardan kurulu takıma, devre arası da ‘sene başından beri bas bas bağıran’ gerçek anlamda bir 1 ve 5 numara takviyelerini yapmayınca malum son da kaçınılmaz oluyor maalesef!

Halbuki TOP16’da özellikle İstanbul’daki maçlarda o kadar şanslılardı ki, Barça maçında Navarro, Olympiakos karşısında Spanoulis, bugün de Langford gibi takımlarının tartışmasız en kilit oyuncuları olmadan çıktılar karşilasmalara. Ama ikisinde bırakın ikili averajı galibiyet bile alamazken, kazandıkları tek Olympiakos maçında da, fark çift hanelere çıkmasına rağmen ecel terleri dökerek son dakikada alabildiler.

armaniDeplasmanları zaten pas geçiyorum çünkü  bu yumuşak kadro yapısının zorluk derecesi yüksek maçlarda servis kırması için attıkları her topun girmesi ve rakibin potayı istikrarlı şekilde dövmesi gerekiyor! İstanbul’da telafisi olmayan bu maçta alınan mağlubiyet FB Ülker için maalesef % 90 yolun sonu anlamına gelmekte..
Grubu 2.bitirerek play off turunda saha avantajı elde etme şansı matematiksel olarak bittigi gibi bence 3.olma şansları da kalmadı. Çünkü puan olarak üstündeki iki Yunan devinin ikili averajda da sarı lacivertlilere üstünlüğü bulunuyor ve birbirleriyle oynanacak maçları…
Biz kalan iki maçımızı kazanamassak zaten havuz problemi misali bu 1001 olasılık direk çöp oluyor ama kazandık diyelim, hatta Pana da  sahasında Malaga’ya ve son maç Oly’e deplasmanda kaybettiğini varsayalım. Aynı puanda olduğumuz Malaga da ikili averajda üstümüzde ve son maçta kendi sahalarında grup 2.ligini şimdiden garantilemiş olan demotive Armani Milano karşısında kaybetmeleri gerekiyor.
Eğrisi doğrusuna denk gelip mucizevi şekilde gruptan 4.çıktılar diyelim, eleme turunda  Real Madrid- CSKA Moskova gibi 2 duvardan birine toslayacaklarından en fazla diş ağrısını rakıyla geçirme misali, F8’de elenip, bir seneyi daha Final Four GÖREMEDEN bitirmiş olacaklar.

armani jeans5FB Ülker yetkilileri için söyleyecek sözüm yok. Herşeyin en iyisini onlar bilir, eleştirdiğin anda ‘sen çok biliyorsun’ zılgıtı yeriz ve ‘FB düşmanı’ ilan ediliriz ama ondan en nefret eden insanın bile kalitesi hakkında şüphesi olamayacağı ZOC kalibresinde bir koç nasıl olur da bu çarpık düzende isyan etmez aklım almıyor!.

Eğer Bo safkan bir oyun kurucu, Sekulic de klasik bir pivotsa, biz bunca sene hem ona boşuna hürmet etmişiz hem de 30 senemizi salonlar veya tv karşısında boş yere heba..
Sakatlığın sevinilecek tarafı olmaz ama Allah bile dayanamayıp Vidmar, Kenan ikilisinin bu seneliğine fişini çekti. Sanki olaya el koydu da,  alsak mı almasak mı diye papatya falına dönen 1-5 transferlerinde mecbur bırakmak için, AMA ne fayda!

 

armani1Euroleague’in en pahalı 4 takımından biri Fenerbahçe ama harcanan paraya oranla, kadro kimyası denen kelimenin yakınından bile geçmeyen bir takım kuruldu. Artık aynı şeyleri yazmaktan sıkıldım, eminim sizler de duymaktan… ‘’Paramız yok  bütçe kısıtlı’’ dersin anlarım ama sen iste, sana Jüpiter’den oyuncu getirecek maddi güçteki bir sponsorun varken, Eurocup ayarı transferlerin anlamı nedir biri anlatsa keşke! Çok mu zordu bu takıma devre arasında 1 gibi 1, 5 gibi 5 alabilmek..?

Artık geçmiş olsun, ‘’Olmuşla ölmüşe çare yok’’ derler, boşu boşuna bizlerin sinirini bozmasının da anlamı!

burak.belgen@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular