https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MADRİD’DE ÇEYREK FİNALİSTLER BELLİ OLDU!

Okunması Gerekenler

EMRAHTurnuvanın başlamasına saatler kala, önce Novak Djokovic ardından da Roger Federer turnuvadan çekildiklerini açıklayınca Madrid Masters’ ın havası bir anlamda daha başlamadan sönmüş oldu.

 

Djokovic turnuvadan sakatlık sebebiyle çekilirken, Roger Federer ise eşinin doğum yapması sebebiyle Madrid’ e gelmedi. 4 yaşında tek yumurta ikizi kız çocuklara sahip Roger – Mirka ikilisi bu kez de inanılmaz bir şansla tek yumurta ikizi erkek çocuklara sahip oldular.

 

Böylece İsviçre’ nin 20 sene sonraki Davis Cup ve Fed Cup takımları şimdiden hazır diyebiliriz! 

Son şampiyon Nadal çeyrek finale çok rahat geldi ve bizim de öngördüğümüz gibi Dimitrov’ u eleyen Berdych ile bir anlamda ilk ciddi maçını yapmış olacak.

 

Ben Nadal’ ın ilk turlar kadar rahat olmasa da kazanacağını düşünüyorum. Bu mücadelenin galibi yarı finalde ,  Kolombiya’ lı Giraldo İspanyol Bautista Agut maçının kazananı ile karşılaşacak. Bence hem Tsonga hem Murray’ i geçen, kariyerinin en formda dönemini yaşayan Giraldo, Nadal’ ın yarı finaldeki rakibi olacaktır.

 

Djokovic’ in çekilmesiyle bir anda herkese açık hale gelen ana tablonun alt tarafında ise turnuvanın şu ana kadarki en önemli sürprizi yaşandı. Adını bundan sonra çok duyacağımız genç  Avusturya’ lı Dominic Thiem turun en formda ismi Wawrinka’ yı turnuvanın dışına itti. Ama hastalandığı için Feliciano Lopez karşısına çıkamadığı için, ilk çeyrek finalist İspanyol Lopez oldu. Lopez çeyrek finalde karşısında Raonic’ i geçen Kei Nishikori’ yi bulacak.

 

Bizce bu formuyla Nishikori İspanyol rakibini de geçecektir. Çeyrek finalin diğer eşleşmesi ise İsner’ i rahat bir oyunla yenen Ferrer ile müthiş bir turnuva geçiren Ernests Gulbis arasında olacak. Ben burada Gulbis’ den bir sürpriz bekliyorum açıkçası. 

emrah.seber@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular