https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

LIVERPOOL AMBLEMİ

Okunması Gerekenler

LIVERPOOL en son 1989-90 senesinde şampiyon olmuş ve çeyrek asırdır Premier Lig şampiyonluğuna hasret bir kulüp. 21.yy’da Londra ekipleri ve iki Manchester devinin gölgesinde kalmış gibi gözükseler de, bütün Britanya tarihini ele aldığımızda, en büyük kulüp yine de LIVERPOOL’dur!

Bill Shankly, Kenny Daglish, Graeme Souness, Ian Rush  ve 21’yy’in ‘The Reds’ adına en büyük efsanesi Steven Gerard, hatta adığını saymadığımız 100’lerce efsane oyuncu..

Tarihi Anfield Staydumu, bir o kadar tarihi herkesin bildiği ‘You Will Never Walk Alone’ ( Asla yalnız yürümeyeceksin ) şarkısı ve yine bir o kadar efsane ‘The Kop’ tribünleri..

KOPPeki bu 122 senelik tarihe sahip kulübün arması nedir ve amblemi ne anlama gelir..

Kulübün kuruluşundan bu yana birkaç kez değişen ARMANIN son halinin ana temasını oluşturan yarı karabatak yarı kartal görünümlü, Pers Mitolojisinden gelen Anka Kuşu, orijinal ismiyle ‘Liver Bird’ sadece takımın değil Liverpool şehrinin de 13.yy’dan beri simgesidir.

Altta bulunan 1892 rakamı kuruluş yılını temsil ederken, sağ ve solda yanan alevler de 15 Nisan 1989’da Hillsborough’da hayatını kaybeden 96 seyircinin anısına eklenmiştir.

SHANKLYÜstte efsane şarkılarının mottosu ve onun üstünde de kulüb tarihinin en önemli ismi olarak kabul edilen, stadyumdaki Bill Shankly Gates kapısını ima eden görüntü..

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular